Aktuální situace v KV a jiné.

 

           Vážení odboráři a pracující v TPCA

                      Okolnosti posledních několika dní nenechávají lhostejným nikoho, kdo pracuje v TPCA. Naší organizaci ZO OS KOVO při TPCA, která považuje kolektivní vyjednávání za prioritu a základní povinnost vůči svým členům a zaměstnancům TPCA tato situace velmi velmi znepokojuje. Navíc se tato situace opakuje skoro každé vyjednávání. 

                   Velmi dobře si uvědomuji, že jiná cesta než dohoda neexistuje. 4.10 bude jednání mezi odborovými organizacemi, ale stále nevíme co zástupcům odborů ASO vadí na návrhu, který jsme společně tvořili. Pokud se ty důvody dozvíme  v den jednání tak nepředpokládám, že dojde ke shodě, ještě týž den. Je mi jasné a jsme připraveni a snad si to uvědomují i kolegové z "Údržby" a ASA, že bez ústupků a kompromisu při tvoření tohoto návrhu nedojde ke shodě. Nemůžeme nikdo trvat tvrdohlavě na svých požadavcích. Proto jsem rozčarován a mrzí mě, že tyto požadavky jasně zástupci ASA nevznesli na minulých jednáních. Ale to je život a my se s touto situací musíme popasovat. 

                ZO OS KOVO při TPCA je tradiční odborovou organizací, která je složena nejen se zaměstnanců všech skupin v  TPCA, ale sdružujeme i odboráře od jiných zaměstnavatelů v Kolínském regionu. Také jsme součástí největšího odborového svazu v ČR, zkušenosti nejen z vyjednávání KS jsou historicky prokázána.  Víme dobře, že zbytečná agresivita neprospívá jednání. Strana která je zahnána do kouta pak činí zoufalé kroky, které nejsou konstruktivní, naopak . Když odbory KOVO přišli z požadavkem tak současně navrhovali řešení. Tohle je důležitý fakt.

                 Věřte nám, my věříme Vám, bez Vás to nejde. Jen mě mrzí, že zatím není v odborech aspoň 90% všech zaměstnanců. Tak dochází k tomu, že se určitá skupina jen veze a užívá si výhod, které domluvíme v KS. Vážení odboráři kolegové, Když někdo nastoupí třebas do Škody Auto, tak sami kolegové na pracovišti dají jasně najevo novému zaměstnanci, že je žádoucí a úplně normální,aby vstoupil  do odborů. Proč by měl čerpat výhody, které nepodpořil svým členstvím v odborech! 

Sledujte náš FCB profil ZO OS KOVO při TPCA a webové stránky KOVO-TPCA.CZ, tam se dozvíte vždy aktuální informace. Na nástěnkách a na letácích v rest zonách nejsou všechny informace vyvěšeny. 

Ivo Navalaný - předseda ZO OS KOVO při TPCA

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz