Anketa " Být či nebýt"

 

 Vážení kolegové 

             dnes naše ZO spustila anketu, kde se Vás ptáme, zda by jste odešli či zůstali ve firmě,kdyby byla možnost odejít s odstupným. Připomíná to slavné Hamletovské  "Být či nebýt". 

                     Jen připomínám, že na osobní vrátnici najdete hlasovací lístky a také hlasovací plastovou krabici označenou naším logem. Je dost veliká a věřte mi, nejde přehlídnout. Současně po Vás chceme, aby anketní lístek byl podepsaný. Opravdu se nemusíte bát, Vaše údaje nebudou nikde předány, ale zároveň nechceme, aby naše anketa byla anonymní. To by jsme ji pak udělali elektronicky na našem webu. Anonymní anketa totiž nebývá příliš objektivní, kliknout někde na čtvereček je velmi jednoduché a hlavně to člověka nenutí se zamyslet. Například při přechodu na 8-čky, jste mnozí z Vás vyjadřovali názor, že odejdete z firmy, ihned po zavedení nového směnného systému. Výsledek odešla asi jen  desetina lidí, z těch kteří tvrdili, že odejdou....

            Celá věc se zdá být jednoduchá, jenže to tak není. Zajímá nás, vaše spokojenost a zda jste v TPCA ochotni pracovat i nadále. Podle toho, budeme hledat cestu jak dál. Bude to pro nás také cenná informace pro KV. Doufáme, že výsledky našeho průzkumu si vezme k srdci také společnost TPCA a zamyslí se nad tím, jak dál. Když budou tady nespokojení zaměstnanci, tak nebude nikdy možné vytvořit týmový duch, dostaneme se do situace, že se tady budou střídat zaměstnanci různých národností a nikdy nevznikne vazba a důvěra ve společnost.  Bez ní se stane z TPCA jen "průchoďák". A tohle snad nikdo nechce. Můžete si říct, proč tohle řeší odbory ? Protože nám jde o zaměstnance a o kvalitní zázemí pro práci. Do toho spadá také nálada ve firmě. Podpořte naší anketu, není určena jen pro odboráře, ale pro všechny ve firmě. 

Děkuji a buďte nadále s námi. 

Ivo Navalaný předseda ZO OS KOVO při TPCA

       

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz