Fáze 3, Peníze, Soboty, Komunikace, Vánoce........

 

Vážení kolegové

   Měl jsem připravený nějaký koncept článku pro Vás, ale situace se vyvíjí tak překotně, že začneme žhavou aktualitou. Navýšení objemů o 4500 vozů. Kdyby nebyl vývoj roku 2018 takový jaký byl, tak bych psal, pojďte na mimořádné směny, vydělat si před vánoci. Ale, vzhledem k tomu co se děje v roce 2018 (neustálé zvyšování plánu výroby, bez nějaké odměny za tento nárůst, vzhledem k období adventu, kde vlastně říkáme "všechny soboty v práci" ). Takhle píšu jen to, že naše Kovácké odbory nepodporují současné řešení situace jaké vymyslela společnost TPCA. My jsme navrhovali dobrovolné směny všechny ! Ať si můžete vybrat, kdy ano a kdy ne. Navíc za peníze za přesčas, sobotu atd. Ne kombinaci "My Vám nařídíme přesunuté + dobrovolné směny"  Tahle kombinace je šílená. Započítejme rok 2018, co se dělo a zároveň čas adventu. Několikrát jsme žádali společnost o navýšení 13 platu o nějakou prémii za objemy roku 2018, kdy jsme nad plánem a to výrazně,  odpovědí ? Náklady, zvýšené náklady..... Chtěli jsme v tomto roce zavést zvýšenou odměnu za 15 let ve firmě, .....opět NIC zvýšené náklady atd. To opravdu ještě nepochopili naše matky, že už nechceme být "Bagladéšem střední Evropy ? "  Pracujeme za rok déle  (v součtu hodin)  než všechny západní vyspělé země Evropy, a máme třetinové mzdy. Jsme opravdu otroci Evropy ? Ano jsme. Přitom máme nejmenší nezaměstnanost v EU. 

   Slyšíme stále ...flexibilita, flexibilita, flexibilita...ano, ale ne za děkuji. Firma nabídla nějaké podmínky za mimořádnou směnu, my jsme chtěli více peněz a dobrovolnost. A teď budu upřímný, některým se to nebude líbit. Společnost zašustí penízky, před vánoci, a teď je na Vás, zda tu hru přijmete, nebo ne. Pokud ano, tak co tím vlastně říkáte ? Jsou ty peníze přiměřené, ano, nebo ne ? To musí každý posoudit sám, každý má jinou životní situaci, každý vnímá jinak čas ztrávený z rodinou, někdo tu udělá pro firmu, může být OK, tak ale ať nám firma TPCA ukáže, že si nás váží. Pracovní podmínky, úctu k lidem, říkat na rovinu věci hned, tak jak sou, ne až po týdnu, když už to všichni ví. A taky ať ocení kvalitní práci svých lidí. Penězi, poděkováním, dárkem. Kdysi jsem měl pocit, že TPCA a zaměstnanci tvořili jednu rodinu, opravdu v letech 2005-2007, tohle je ideální stav, tak je se třeba k tomu vrátit. Dnes máte jedinečnou možnost jít někam jinam, aby se to nestalo, tak je třeba vytvořit zase ten rodinný duch (tahle pasáž je věnována vedení TPCA, vím že jsi tenhle článek přečtou a analyzují). Pojďme, začít poděkováním za rok 2018 + nějakou finanční odměnou, za tento vyjímečný rok. 

   Komunikace, je obrovský problém téhle firmy. Přijde nějaká informace a okamžitě je mezi lidmi. Nepotvrzená, vznikají okamžitě fámy atd. Proto navrhujeme již po několikáté, říkejme lidem informace hned. Můžeme přeci říci, přišlo navýšení objemů o 4 500 aut, pracujeme na tom jak to vyrobit, budeme Vás informovat o řešení tehdy a tehdy. Ne to tutlat, a nechat žít fámy atd.... to jsou takové malé střípky, kdy díky špatné komunikaci, opět neustále "nasíráme" Vás. Jak potom máte mít důvěru ve společnost. Budoucnost, žít ve firmě, kdy jsme jenom projekt není jednoduché, co 10 let řešit, bude pokračování ? První termín, kdy nám měli říci výsledek byl léto 2018, teď je další termín začátek roku 2019. Tohle taky nepřispívá ke klidu....hypotéky, budoucnost.....Všichni věříme, že tady bude výroba zachována, ale.... je tam to ale. 

Další oblast které se chci dotknout jsou ukrajinští pracovníci. Díky nim nějakým způsobem vyrábíme. Ale máme tady program 3 měsíčních víz, právě teď končí jedná perioda, a oni musí odjet mimo EU, tohle taky zvyšuje náročnost na Vás, zaučujete je, pak odjedou a měli by se vrátit, ale budou si vše pamatovat ? Nedojde zase mezi tím k optimalizaci procesů ? A znova zaučování , uvidíme.....

Na závěr chci říct, že je dobře že máme zakázky, ale nejsem spokojen s tím jak je to celé řešeno. Mám pocit, jsem přesvědčený, že pořád to tlačíme moc pohledem nákladů. Můžeme přeci vyrobit nějaké auta se sníženým ziskem, ale vyrobit. Získáme tím zákazníky a pak se vydělává na následném servisu atd... Chápu, že nechceme odmítat zákazníky, a přebírat je konkurenci, ale pojme těm, kteří ty auta vyrobili vlastnímu rukami poděkovat, společnost na to nástroje má. Finančně, osobně, dárkem, možností je dost. 

   Dále řešíme a sledujeme přípravy na zimní období, plánuji se projekty na zlepšení teploty na hale. Současně se pořád řeší teploty v létě. Jak technické opatření, tak třeba organizační. Cílem je zlepšovat pracovní prostředí. Nikdo tady nechce pracovat v tropech, či v studeném průvanu. Snad také dopadne dle očekávání hlasování o karenční době při pracovní neschopnosti. Vždy, když na to narazíme jako odboráři tak zaměstnavatelé spustí pláč 3 stupně, že budou všichni doma a budou simulovat.....nic takového se nestane, vyráběli před zavedením tohoto nesmyslu tak budou vyrábět i po jejím zrušení. 

Určitě jsem na spoustu věcí zapomněl, je to teď dost hektické období, tak v příštím článku. Tady Vás chci požádat, o informace co Vás trápí, ale táké co Vás zajímá. Na všech shopech máme své zástupce, nebo mě klidně zastavte, jak jdu okolo, nebo zavolejte a já rád přijdu probrat Váš problém. Také nezapomínejte na náš fcb profil a web. (meil, a mob beru jako samozřejmost). Kdykoliv volejte, protože ten Váš problém, podnět je pro Vás ten nej. Tak ho pojďme řešit. 

Za tradiční Kovácké odbory v TPCA , předseda Ivo Navalaný 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz