Jak to vypadá "Za plotem....."

 

 Vážení kolegové

Během diskuzí se neustále objevují názory "jak je to jinde...." Dnes se zaměříme na "sick days" a bonusy v automobilovém průmyslu za hranicemi. Jelikož, my Kováci nikdy netvrdíme, že máme informace, fakta a pak je nikdo nevidí, naopak my dnes zveřejníme v tomto článku  pár přesných údajů. 

Začneme nejdříve dále od našich hranic a postupně se přiblížíme. Tak že, Indie VW v Pule: Ohledně bonusu tam nemají žádný podíl na zisku, ale dostávají dle KS jednorázově v období svátků v přepočtu 5000Kč. Co se týká nemocenské tak tam je to zajímavější. Celkem mají nárok na 8 denní volno z důvodu nemoci. Přitom, když je někomu špatně déle než 3 dny, tak musí předložit lékařské potvrzení, když je to méně než 3 dny, tak záleží na nadřízeném, jestli bude požadovat lékařské potvrzení. Ale půjdeme raději do Evropy. Přece jenom nejsme v Asii, i když nás tak můžou některé "západní země brát" 

Ruská federace, Kaluga VW: Ve firmě neexistují sick days. ale státní systém, zdůrazňuji státní systém to rozděluje takto: 60% průměrné mzdy při celkovém služebním věku do 5 let ve firmě. 80% průměrné mzdy při služebním věku 5-8.let ve firmě a 100% průměrné mzdy při služebním věku nad 8 let! Připomínám, že v ČR máme za první tři dny 0% a pak 60%. Prémie, se vyplácejí měsíčně na základě pohovoru z nadřízeným, vy výši 0-5% měsíční mzdy (u dělníka to činí cca 20euro 500Kč). Ale pozor, na svařovně se vyplácí ještě kvartální bonus ve výši 25% měsíční mzdy, v průměru 150euro 3750Kč. Dále mají před dovolenou a vánoci 100+100euro 5000Kč, a plus roční bonus stejný pro všechny ve výši 250euro 6250Kč. Pojďme z Ruska pryč na sever Evropy. 

Scania: Pokud zaměstnanec onemocní, tak první den se nevyplácí nic. Ale, od 2.dne platí zaměstnavatel 80% jeho mzdy. Pokud je zaměstnanec nemocný 6.krát za 12 měsíců, tak je zaměstnavatel povinny zahájit šetření proč je daný zaměstnanec nemocný. Co se týká odměn tak jsme trošku někde jinde. Bonus se vypočítává se zisku společnosti a činí minimálně 690 euro  17 250Kč a maximálně 5 800euro 145 000Kč ! Nárok je při odpracování min 60% pracovní doby ročně, Od 30% se vyplácí polovina. Popojedeme trošku do tepla. 

SEAT: Často nám politici tvrdí, že ve Španělsku se nežije dobře a že je doháníme.Tak se na to podívejme. Při běžném onemocnění nebo při úrazu cestou do práce/z práce !!! Je vypláceno 100% hrubé mzdy zaměstnance. Tady si neodpustím srovnání, když už se platí 100%mzdy při úrazu po cestě do a z práce, tak jak asi řeší úrazy v práci ? Odpovězte si sami ! Co se týká odměn, tak je vypočítávána se zisku společnosti. Z prvních 100 milionů, se rozdělí mezi zaměstnance 2%, z částky nad 100 milionů se rozdělí 8%. Loni to bylo v průměru 500euro 12500 Kč, ale mají ještě celou řadu příplatků, jako třebas školné, přídavky na děti, a také příspěvek na dopravu do zaměstnání, za směnnost. Zajímavý příplatek je za dochvilnost. To znamená za včasný příchod do práce. Jdeme k naším sousedům.

Polsko, VW Poznaň: Prémie za docházku měsíční 200PLN 1234Kč. Bonusy, na letní dovolenou 100% měsíční mzdy. Na vánoce 50% měsíční mzdy, měsíční prémie 200PLN 1234Kč , Podnikový bonus 20% měsíční mzdy bonus k výročí VW Poznaň 1500euro 37 500Kč. Za směny na víc (flexy směny) mají 300PLN 1851Kč za každou odpracovanou. Maximální počet směn (flexi směn) za rok je 5. Tady mě napadá srovnání z naší KS a musím uznat, že tady máme rezervy a zaměříme se na to v příštím KV. 

Maďarsko Gyor, AUDI: Sick Days nemají vůbec, a bonus činí průměrná mzda x 0,8 koeficient. Jak je vidět,  čím hlouběji do bývalých komunistických zemí , tím víc berou zaměstnance u huby. Jdeme k naším "bratrům!

Slovensko, Bratislava VW: Připomínám, že nedávno tam proběhla 6 denní stávka. Jinak by byly údaje jistě jiné. Sick days nemají, ale povedlo se díky stávce v posledním KV navýšit platbu nemocenské ze zákonných 25% na 40%. Mají zavedený institut pro manželské páry a osamělé rodiče, kteří mají nárok na 4 dny placeného volna ročně. Nad běžnou dovolenou. Bonus mají vyplácený dle hospodářských výsledků, vždy na dvakrát. Záloha 200euro 5 000Kč v září, a doplatek v dubnu. Loni to bylo 1560euro 39 000Kč.  Snad jsem Vás už moc nenaštval tak se posuneme na poslední zemi. 

Německo, Wolfsburg a ostatní závody v Německu VW. Při nemoci až 6 týdnů vyplácí zaměstnavatel 100%mzdy. Pak přebírá platbu zdravotní pojišťovna. Co se týká sick days tak jsou úplně zbytečná. Je dohoda o vzájemné důvěře kdy zaměstnanec může chybět 3 dny, bez jakéhokoliv potvrzení, a je mu vypláceno 100% mzdy. Zaměstnavatel to chápe tak, že je rád, že zaměstnanec je již zpět v práci, a nemusel vysedávat v čekárně u lékaře, který by mu předepsal nemocenskou minimálně na celý týden, jak je v Německu zvykem. Co se týká prémii tak ty jsou vypláceny měsíčně v rosahu 80-120euro měsíčně. Co se týká bonusu tak ten je ovlivněn výši zisku dané značky. Vypláceno je 10% jako podíl na zisku. Záloha v Listopadu, minimálně však 1621Euro 40 525Kč a zbytek podle hospodářských výsledků v květnu. 

         Co na to říci ? Předem se omlouvám, že jsem Vás zahrnul čísly, ale o tom jsou fakta. O ty se můžeme opírat. To že ztrácíme na "západní země" to je bohužel realita. Ale vidím tady,že jsou před námi i některé východní země. A to je špatně. Tady jako odbory máme spoustu práce. Ale věřte mi, není jednoduché se k těmto číslům (faktům) dostat. Také potřebujeme stále Vaší podporu. Nejen v období KV. Stále, každý den jednám, ať již o kalendáři, pracovních podmínkách, hodnocení, vašich stížnostech atd. Věřte mi, Vaší podporu potřebujeme neustále. Vy ji od nás máte non-stop, Na to se můžete spolehnout. Tak pokud nechceme být "rozvojovými zeměmi Evropy" pokud už nepatříme do Asie, tak za to musíme bojovat každý den. Vy děláte svou práci poctivě na 100% tak jaký rozdíl je mezi Vámi a operátorem v Německu, Švédsku.....jen asi 80-150tisíc měsíčně !!!!! 

Kováci jsou vždy na Vaší straně. 

Děkuji že jste dočetli až sem. Ivo Navalaný předseda ZO OS KOVO při TPCA  

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz