Jsme tým ? Jednáme tak ? a další (ne)maličkosti.......

 

Vážení kolegové

původně jsem chtěl napsat článek až v pondělí, na úplně jiné téma, ale témata se hromadí. A jsou opravdu různorodé. Tak píši již dnes a začnu od konce. Aktuální dnešní téma. Jsme jeden tým v TPCA ? Odpověd´je snažíme se o to, ale moc nám to nejde. Už před rokem jsem žádal pana prezidenta Aokiho o to, aby se komunikovalo to dobré, ale i to špatné. Na rovinu všem. Slíbil mi to a snaží se o to. Pak, ale vznikají chyby které působí přesně opačně. Viz dnešní den. Všichni víme, že se vyjíždí starý model a najíždí nový. Linky se musí předělat a využije se k tomu malá odstávka, kdy do práce jde výroba až 2.5.2018. Jak to v životě bývá, něco se prostě pokazí. Odpolední směna už dnes nejde, tak to odnese ranní směna. Kdyby před týdnem, na rovinu řekli, je tam riziko, že bude přesčas  delší než je běžné, tak jsi lidé naplánují odjezdy na chaty atd později. Máme volno až do středy. Všichni to pochopí, že se linky musí upravit, jinak to nejde a auta musí být tam, kde údržba a ostatní firmy potřebují. Taková situace se děje jednou za 3-4 roky. 

           Realita ? Nic Vám neřekli a dnes se samozřejmě něco "pokazilo". Jak z toho ven ? Naštěstí se na montáži podařilo prosadit, že nové auta se mohou zastavit již na finální lince 1, místo původně plánovanému zastavení na finální lince 2. Stejně to ale znamená vyhlášení přesčasů 50min. Tím, že jste nevěděli o tom, jaké riziko hrozí dopředu, tak Vás všechny firma TPCA zbytečně naštve. Úplně zbytečně. Stačilo před týdnem říct na rovinu. Může se stát tohle a tohle. Všichni by to pochopili. Současný stav je ten, že zastaví se dříve, jestli to bude mít dopad na případný přesčas ve středu nevím a současně Vás všechny společnost naštve. Paráda, když si k tomu připočtu přesčasy, které byly tento týden tak se vůbec nedivím, že odchodovost je taková, že ji nepostačí pokrýt nábor nových zaměstnanců. Komunikace je obrovsky problém tenhle společnosti. Já vidím snahu mnohých vedoucích, manažerů, že se snaží zlepšit komunikaci, věnují tomu čas, své síly a pak přijde taková chyba ? Ptám se proč ? Věřím, že se ti co o tom rozhodují poučí. Cílem nás odborářů je ten, aby tady panovaly dobré pracovní podmínky,  k tomu patří i důvěra lidí ve společnost a naopak důvěra společnosti k lidem. Opakuji a apeluji na firmu, říkejme lidem pravdu, at´ je jakákoliv. Odbory aspoň ty naše tradiční  Kovácké firmě TPCA s tímhle pomůžou. Tímto mě napadá ještě jedna věc, chci vzkázat vedoucím pracovníkům v TPCA, odbory nejsou nepřítel, ale organizace která poukazuje na problémy lidí ve firmě, ale také odbory hledají řešení těchto problémů. Někteří vedoucí při zmínce o odborech, vidí rudě. Tohle taky musíme změnit. 

           A ted něco veselšího, při vyjednávání KS jsme měli jako jeden z bodu odměnu po 15 odpracovaných letech 15tis kč. Během jednání tento bod vypad, táké z důvodů, že jsme plánoval délku KS jeden rok. Jelikož, jsme nakonec dohodli smlouvu na 2 roky, tak jsem dal podnět před 2týdny na znovu otevření tohoto bodu. Chceme 15tis po odpracovaných 15 letech. Myslíte si, že tady nikdo takový není, kdo by tady už byl 15 let ? Je, první lidé začnou splnovat tuto podmínku v červnu 2018 a to jeden člověk, další měsíc pak dalších 8 atd. Celkem v roce 2018 to bude 87 zaměstnanců a v roce 2019 438 zaměstnaců. Naším cílem je to, aby nikdo, kdo tady bude už 15 let ve firmě nepřišel o navýšený příspěvek. Proto chceme jednání uspěšně dokončit do konce května. Aby ten první zaměstnanec, kterému vznikne nárok již v červnu 2018 nebyl tratný. A je nám jedno na jaké pracuje pozici. Odbory zastupují všechny zaměstnance. 

            Jak všichni víme, plán nám vesele roste. Nečekal to nikdo, způsobuje to změny plánu, nařízene soboty atd. Proto Vám tady mohu slíbit, že budeme chtít otevřít na podzim otázku mimořádné odměny za překročení plánu výroby aut. Myslíme si, že když jsou a věřím že budou výsledky společnosti TPCA tak dobré, tak si ti, kteří ty auta na víc vyrobili zaslouží odměnu. Logika je jasná, firma bude mít vyšší zisk tak chceme také určitý podíl pro zaměstnance. Jak to dopadne a kolik budeme žádat, to ještě bude předmětem jednání. Chtěl bych ještě zmínit na závěr, že naše tradiční Kovácká odborová organizace zastupuje všechny zaměstnance. Bez rozdílů pracovních pozic. Máme svůj cíl, hájit Vaše zájmy a potřeby. Nepotřebujeme si zvyšovat své ego komentováním práce ostatních odborových organizací pusobících v TPCA. Naší devízou a cílem, je poskytovat Vám podložené informace a fakta. Nemáme potřeby zviditelnovat se "populistickými sliby a prohlášeními". Každodenní práce pro Vás, je naší hlavní náplní a prioritou. Zachovávejte nám přízeň. Děkujeme. 

Tradiční Kovácká odborová organizace, předseda Ivo Navalaný.

 

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz