Kolektivní vyjednávání - 7.2.2020

 

 

    Prohlášení exekutivy-

 

  Hned po domluvení programu na vyjednávácí den vystoupili zástupci exekutivy vicepresident p.Gonzales a president společnosti p.Aoki, který zopakoval, že se Toyota snaží mít dobré vzájemné vztahy s odbory (v rámci tréninku Toyota Way). Na jedné straně chce společnost výrábět a na straně druhé chce zaměstnanec zlepšit plat a pracovní podmínky. Je důležité najít spravnou míru navýšení platů a benefitů, protože oboje je špatně. Nízké i vysoké platy můžou zničit společnost. Pokud budou mzdy moc vysoké tak společnost ztratí konkurenceschopnost a nemůže zajistit zaměstnanost. Upozornil, že pokud bude kolektivní smlouva podepsána nyní na jeden rok, dle jeho ekonomického přehledu, kdy je trendem pokles, nemůže společnost na další rok 2021 garantovat návrh ve stejné výši. Peníze které dáme do navýšení potom musíme ušetřit,aby nestoupala cena auta.Nemuzeme zaručit proplacení zpětně,záleží na dohodě.Pokud udržíme konkurenceschopnost máme šanci získat druhé i třetí auto.Neměli by se zapomínat, že návrh společnosti je sestaven na základě všech společných diskusí zástupců odborů a společnosti a reflektuje odborové podněty.

 

    Trička pro montáž-

 

    Zástupci OÚP navrhli v rámci úspory nákládů využití vlastních triček pro montáž (místo toho, aby si je objednávali z O-konta). Jako KOVO si myslíme, že nošení vlastních triček na montáži je nevhodné. Ničit si svá trika ? Za nás opravdu ne. Společnost nás informovala o ročních nákladech na pracovní trika a zároveň v tomto úsporu neplánují z důvodu kultury TPCA.


    Chlazená jídla z automatu -

    Společnost nám dnes poskytla možnost ochutnávky 5-ti chlazených jídel z automatu. Za KOVO a ASO je zpětná vazba pozitivní a souhlasí se zavedením. Za OÚP je potřeba provoz automatu vyzkoušet a zároveň to nechtějí spojovat s poskytováním stravenek. Na těch stále trvají.

 

Společnost nám také představila aktivity vedoucí k úsporám v roce 2019, které byli realizovány v dalších oblastech mimo optimalizaci pracovních pozic.Dále nám představili aktuální dopad návrhů do nákladů , aktualizovaný o změnu navýšení mezd z 15% na 10%.

    Kolektivní vyjednávání bylo ze strany OÚP předčasně ukončeno (viz. Zápis z jednání). Ze strany Kovo bylo požadováno předložení návrhu a obhajoby,která by šla ke zprostředkovateli, ale nic nám nebylo že strany OÚP poskytnuto. Poté se předseda OÚP zvedl a oznámil, že musí odejít z osobních důvodů. Zhruba za pět minut se posadil zpátky a konstatoval, že má ještě hodinu čas. Takové jednání je za nás velice nevhodné a neprofesionální.Ze strany OÚP nebyl poskytnut prostor firmě,aby představila svůj pozměněný návrh.Nevíme tedy ani s co nového firma chtěla navrhnout.

 

  Vyjednávácí tým za ZO OS KOVO při TPCA

 

 

 

 

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz