Kováci jedou do Norimberku 12.5.2018

 

 Vážení odboráři. 

    Jak jsme slíbili, tak přišel čas na Kovácký odborový zájezd pro odboráře a jejich rodiny. Cena 500Kč platí pro odboráře + 1osoba 500+500 (plná cena je 950Kč za osobu), cena je včetně pojištění, průvodce, odjezdu z Kolína a autobusu jen pro nás.

Hlásit se můžete do 15.4.2018 v kanceláři odborů  

(rezervace možná i sms, meilem atd, ale následně je nutno uhradit zájezd do 3.dnů od rezervace, jinak rezervace propadá). Zatím máme zajištěný jeden autobus. Při větším, zájmu je domluveno, že bude další. Ale čím dříve se nahlásíte, tím lépe pro Vás i pro nás jako organizátory. 

                   Když se řekne Norimberk, leckoho napadnou malé pečené klobásky, jemné perníčky nebo proslulý vánoční trh. Do města však po celý rok láká návštěvníky také široká kulturní nabídka se zajímavými muzei a památkami, nádherná architektura od středověku po modernu a nesčetné akce.

To nejlepší z Norimberku, co musíte vidět

Vysoko nad městem se tyčí impozantní Kaiserburg – císařský hrad, jenž je symbolem města. Dodnes tak odkazuje na význam a moc Norimberku coby říšského města za časů Svaté říše římské. Stálá expozice v prostorách hradu vás vezme zpět do středověku, hradby a hradní věž garantují skvělý výhled na město a okolí. Jen co by kamenem dohodil, se nachází další z významných památek – dům Albrechta Dürera, kde tento nejslavnější rodák žil tvořil svá skvělá díla. Některá z nich jsou k vidění v Národním germánském muzeu (Germanisches Nationalmuseum), největším svého druhu v německojazyčném prostoru.

                Navštivte také městské muzeum Fembohaus v bývalém kupeckém domě v renezančním stylu. Zde je k vidění interaktivní výstava „Koruna-moc-dějiny“, kde znovu ožívá tisíciletá historie města. K dispozici je také audioguide v češtině. Jakou roli sehrál Norimberk za druhé světové války, coby dějiště říšských sněmů, si pak představíte nejlépe, když se vydáte přímo do areálu, kde se sjezdy konaly, či do dokumentačního centra. Memorium Nürnberg pak přímo v dějišti informuje o průběhu norimberských procesů a jejich dopadů až po dnešní dobu.

              Rodiny s dětmi určitě nadchne dětský železniční svět v muzeu Deutsche Bahn, kde se děti mohou sami stát strojvedoucím lokomotivy, nebo také překrásná zoologická zahrada s velkou delfíní lagunou, která nadchne malé i velké návštěvníky.

 Program bude následující

·        Odjezd 12.5 Sobota z Kolína v brzkých ranních hodinách (vzdálenost cca 370Km) přesnou hodinu upřesníme

·        Kolem 8:30-9hod příjezd do Norimberku

·        Dopoledne prohlídka města (průvodce zajištěn)

·        Přesun do ZOO (kdo nebude chtít tak zůstává ve městě, nákupy, atd)

·        V podvečer vyzvednutí těch co zůstali ve městě a následný přesun do ČR

·        Návrat v nočních hodinách

Vážení odboráři, pojďte společně strávit příjemný den. Zeptejte se těch, kteří s námi jeli v minulosti. Byl to vždy pohodový zájezd. Autobus máme jen pro sebe a o zážitky nebyla nikdy nouze. Chceme Vám tímto poděkovat za podporu a důvěru.

 Jménem ZO OS KOVO při TPCA předseda Ivo Navalaný 

 

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz