KV 2020 aneb jak to vidí KOVO

 Začneme třeba tím, abychom vám sdělili co chce vlastně KOVO ?

Odpověď je jednoduchá. Udržet firmu v dlouhodobém horizontu tam kde je. Klademe důraz na trvale udržitelný růst mezd (mnozí z vás mají hypotéky, insolvence atd..) pro české zaměstnance, ale samozřejmně né jen pro ně. Náš cíl není „vytřískat“ maximum na 3.roky a pak to tady nechat zavřít. Cílem odborů KOVO je vždy udržet zaměstnanci práci a zajistit udržitelný růst v navyšování mezd. Jako příklad můžeme uvést závod WV Bratislava. V roce 2017 šestidenní stávka = vysoké navýšení platů. Stav ze července 2019? - rušení pracovních míst a propouštění 3000 zaměstnanců – TO OPRAVDU NECHCEME

Komentář šéfa odborů - Nejistota dokonce přiměla odbory, které dříve tlačily na silný růst mezd, aby změnily přístup. „V tuto chvíli se nezaměřujeme na mzdy, prioritou je stabilita pracovních míst,“ řekl agentuře Reuters šéf odborů Volkswagenu Zoroslav Smolinský. „Musíme přečkat horší časy a počkat na lepší.“

www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/volkswagen-slovakia-tovarna-fabrika.A190709_120820_automoto_fdv


Co OO dokázali v TPCA za roky 2005 -2016 ?

Odpověd je taky velice jednoduchá. Stačí se pořádně podívat.

  • Z - Konto
  • Firemní bonus
  • 5.dní dovolené navíc
  • Dobrovolné odchody s odstupným
  • Žádné propouštění
  • Navyšování mezd i v době krize

Jednoduše si stačí porovnat zákoník práce a kolektivní smlouvu. Vše co je nad rámec zákoníku práce tak vyjednali OO !

Jsou jisté spekulace, že firma uvažuje o náboru zaměstnanců ve větším počtu pracovníků mimo EU, ale nejedná se o další kolegy z Ukrajiny.

Od samotného začátku, kdy se vytvářel návrh kolektivní smlouvy, bylo ze strany OÚP počítáno ze zprostředkovatelem a podle dosavadního průběhu vyjednávání to taky tak vypadá, že nemají snahu se dohodnout. Z minulosti víme, že zprostředkovatel navýší návrh o něco nad návrh firmy. Ale nejsou to ty požadavky, které chceme my. Naopak toto nám může ublížit, že názor třetí strany bude podobný firemnímu návrhu a firma se na tomto může zakousnout, že je jejich návrh oprávněný.

KOVO se nebrání zprostředkovateli pokud budou vyčerpány všechny možnosti jednání, ale pan B. z OÚP s námi odmítá komunikovat a prosazuje své názory, které s námi nesdílel a jsou na jednání pro nás překvapením. Výsledkem tohoto nespolečného postupu může být fakt, že kolektivní smlouva nebude uzavřena.

 

Další postup KOVO

  • Schůze výboru + regionálních pracovníků
  • Info. schůzka o aktuální situaci KV 2020 (termín bude upřesněn)

Děkujeme za podporu 

Vyjednávácí tým ZO OS KOVO při TPCA

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz