KV, počítač VS člověk a jiné....

 


Vážení kolegové

     často řeším stižnosti na hodnocení. Ten nadržuje tomu, ten tomu postavil kus baráku atd. O druhém extrému jsem našel krásný článek, je umístěný na našem FCB profilu. Kde se řeší firma Amazon. Tam podle tohoto článku sledují počítače lidi, vyhodnocují jejich práci, píší vytýkací dopisy a dokonce, jak to vypadá i výpovědi. Bez vědomí lidí....Tohle už je úplné šílenství. Odkaz na tento článek přináším i tady 

https://www.idnes.cz/technet/technika/umela-inteligence-algoritmus-amazon-personalni-oddeleni-mereni-produktivity.A190426_154616_tec_technika_pka

     Co naopak máme plně v režii my, lidé, odboráři je KV. Tady bych se chtěl zmínit, že naše  Kovácká organizace má shodu v návrhu KS s odborovou organizací ASO.  Společně jsme ho sestavili a odeslali jsme ho před několika dny údržbářským odborům. Dosud, i přes opakované návrhy (od března) nenašli vůli se sejít.  Ale, blýská se snad na lepší časy a zatím je shoda na termínu 16.5, kde se nad našim návrhem sejdeme.  

      Jak víte, došlo k změně mého uvolnění. V kanceláři bývám nepravidelně, ale pro ty na svařovně jsem osobně v dosahu každý den. Pro Vás z jiných shopu je několik možností jak se se mnou spojit a domluvíme si osobní setkání v TPCA nebo mimo. Máte tyhle možnosti: mob, sms, facebook, messenger, whatsapp, e-mail (soukromý, pracovní, odborový) poštovní schránky, které jsou rozmístěny v budově 601 a 602. Či řekněte předsedům shopu. Opakuji, že naše odborová organizace je plně funkční. Účastníme se jednání se společnosti, mezi OO, i přípravných jednání KV. 

      Před několika dny proběhla dvoudenní kontrola inspektorátu práce v TPCA, která se zaměřila na facility. Prověřovala postupy, oprávnění a následně byla provedena fyzická kontrola na shopu montáže. Byl jsem celou dobu přítomen. Dále se intenzivně zabýváme přípravami na letní období a ujasnění komunikace, odbory vs společnost napříč firmou. Současně aktivně spolupracujeme v rámci kovácké autosekce. Řešíme pracovní zásahy do rodinného života, benefity a mzdy napříč firmami, které se angažují v automotiv. Na závěr chci připomenout, že ještě se můžete hlásit na náš odborový zájezd do Energylandie. Největší zábavní park v Polsku. Opravdu návštěva stojí za to. Najdou si své dospělí, ale také děti. Tak neváhejte. můžete jet uplně zdarma, když využijete náš benefit na kulturu a sport. Těším se na vás. 

     Ivo Navalaný - předseda Vašich Kováckých odborů v TPCA

 

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz