Letní aktuality posledních dní......

 

 Vážení kolegové

      Uvažoval jsem jaký dát obrázek před dnešní článek, nakonec to nebylo těžké. Venku je vedro, dovolená se blíží tak jsem tam dal svého psa, na vodě. Který se bojí vody, jako čert kříže, ale bylo takové vedro, že se překonal ....... Tohle mi krásné otvírá téma první. Teplo na halách.....To je problém, který nás trápí všechny. klimatizace tady asi nikdy nebude, ale existuje levnější řešení, které jsem viděl ve firmě Koyo v Olomouci. A to abiabatické chlazení. Nejsem fyzik tak se mě neptejte jak tohle funguje. Mě, ale stačí že venku bylo slušných 31 stupňů a na hale 23. Byla to velká výrobní hala, kde se vyrábí ložiska. Zajímalo mě to, a bylo mi řečeno, že je to cca 7x levnější než klimatizace a to i na provozní náklady. Cca před 14 dny jsem poslal toto technické řešení, plus kontakt na TPCA. Stále čekáme na odpověď. Věřím, že se někdo zajede do dané společnosti podívat a vyhodnotí možnost tohoto systému pro nás. Není to určitě jednoduché, ale pokud se nevydáme cestou zlepšování pracovního prostředí (horka/chladu), tak nebudeme mít nikdy lidi dost. Dnes je situace, že lidé nejsou na trhu práce. Proto je musíme přetáhnout z jiných firem. Je dobré, že už konečně po dlouhých výzvách odborů nabíráme přímo do kmene. Když zlepšíme, pracovní prostředí, a to je úkol také pro nás pro odbory, "dokopat" firmu k těmto krokům, aby byly co nejdříve a razantní. Tak aby každý z nás pocítil, že se něco zlepšuje. 

      Začít, ale můžeme u maličkostí. Dnes jsme měli jednání, kde jsme probírali mimo jiné průzkum právě probíhající v TPCA. Dobrá myšlenka, uvidíme jaké budou výsledky, ale v den kdy se zastaví výroba k vůli průzkumu, tak je nařízen přesčas. Tímto, všechny akorát naštveme. Co si řeknete ? Byl průzkum, tak to musíme naddělat (podobně se to poslední dobou stalo i u MNG minut). Všichni jsou naštvaní. Ale, je třeba začít pořádně komunikovat. Jaký je výrobní plán ? Nikdo už neví, že když je plánované zastavení, tak je plán na ten den ponížen o dobu zastavení. Dnes jsme se dohodli, že tohle se musí komunikovat ! A tohle je jen jedna z mála věcí, kdy zbytečně společnost "nasírá " své zaměstnance. Pak jsou všichni naštvaní, někteří odcházejí, další část trpí tím, že nejsou lidi a dostáváme se do začarovaného kruhu. Věřím, že postupně se bude situace zlepšovat, i díky práci nás odborů. Cílem je to, aby jste všichni pocítili to, že se situace postupně zlepšuje, ne naopak !!! 

Ergonomie práce a skladba procesů, to je příběh sám o sobě. Na montáži, jako odbory jsme zapojeni do auditů procesů. Děkuji za to, je to opravdu dobrá a důležitá věc. Když něco není v pořádku tak to musíme vědět, od Vás. Tento týden jsme nechali prověřit proces na montáži japonskými specialisty. Došlo k dočasné změně procesů a TL tam teď vypomáhá, než se vymyslí konečné řešení. Další proces se bude přeměřovat v nejbližší době a také se chystáme na svařovnu a jejich "peklo". Dotyční ví o čem mluvím. Jako odbory máme různé možnosti řešení, od přeměření v rámci společnosti, hygienou, až po inspektorát práce. Jen nám musíte říct, kde vidíte problém....

Přesčasy,  vytíženost linek na 96%. Přesčasy jsme řešili dnes před hodinou, v květnu měla montáž v průměru na jednu směnu 4 min přesčas, lakovna 11,1 minuty a svařovna 14,4 minut. Nejhorší je na tom to, že na lakovně to bylo 50% závady na strojích a na svařovně to činilo 40%. To jsou věci, které se těžce předvídají. Jedině preventivní údržba a včasná výměna zařízení může tohle číslo změnit. Co se týká vytíženosti linek na 96% tohle je ve všech Toyotách v Evropě, co vím. Druhá věc, je ale ta, že když máme minimum lidí na linkách tak tohle číslo vražebné. Proč operátoři odtahují andony, proč TL běhají, včetně mistrů nervozně kolem linek ? Protože mají všichni zafixováno, že se nesmí linka zastavit ! Tohle jsem včera na setkání s exekutivou říkal panu prezidentovi. K čemu to vede ? K úrazům, k nervozitě, hádkám a nekvalitě. Závady a abnormality se odstraňují za chodu a to je špatné. Nikdo nechce špatnou kvalitu a závady u zákazníka, přitom přesně tohle vytváříme zbytečným stresem. Nekvalitu, úrazy a stres. Výsledek ? Odcházejí nám zkušení pracovníci a říkají, raději jinde o 3-4 tisíce méně, ale v klidu. A pak vyhazujeme peníze za nábor, vaší šanci atd. Apeluji tady na všechny. Pojďme používat zdravý selský rozum. Když nemám lidi, tak si přeci to zastavení zdůvodním. Exekutiva se vysloveně divila, že se tímto obchází pravidlo zastav, zavolej, čekej. Když je problém, zatáhněte, TL, neběhejte a GL, mějte pochopení. SV vám hlavu neurve a MNG to pochopí. Ti nejvyšší se diví, kde se to vzalo, cíl je 96%, ale ne za každou cenu. Ještě se vrátím k obměně zařízení, jen na svařovně došlo k investicím za 1 mil euro a podle tvrzení exekutivy tyto investice budou pokračovat i nadále. Některé věci máme teprve rozjednané tak o nich až příště. 

     Na shopech máme nové nástěnky, již jsem pořídil poštovni schránky, které budou umístěné pod nástěnkami, kde budete moct vhazovat své dotazy a podněty. Rovněž tam budou také umístěny zásobníky, kde bude informační materiál. 

  Blíží se dovolená, myšlenky se již ubírají tímto směrem, dávejte na sebe pozor aby jste mohli všichni ve zdraví na ní odjet, Tímto přáním dnes zakončím tento článek. Zachovejte přízeň naším tradičním Kováckým odborům. 

Ivo Navalaný - předseda ZO OS KOVO při TPCA

             

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz