Naše Kovácké odbory jsou Váš maják.....

 

  Vážení kolegové

Myslíte si, že už to nemá cenu ? Máte pocit stejný jako námořníci v bouři, kdy už ztratili cestu ? Slýchávám, od Vás, že jsou procesy přetížené, že se nemáte čas napít ? Říkáte to vašim nadřízeným ? Bavíte se o tom o přestávkách a často Vaše diskuze končí slovy" stejně se nic nezmění" ? Omyl jsou tady odbory, naše Kovácká organizace, která je tím majákem, co Vám dá naději a cestu. Vysvětlím Vám to. Před nějakou dobou jsme se dohodli se společností, že na náš popud je možnost se zaměřit s japonskými koordinátory na proces, který je označen Vámi za přetížený. Už máme jeden proces upravený na Váš podnět na montáži a na druhém se pracuje. Proto Vás žádám, místo diskuzí na kuřárně toto raději zdělte nám, Kováckým odborům. Máme možnost se na tento proces zaměřit, zjistit příčinu a zjednat nápravu. někdy stačí přeházet jednotlivé úkony, někdy pomůže technické řešení atd. Využijte příležitost a nechejte si tento vámi označený proces přeměřit za účasti odborů a japonských kolegů. Co je potřeba udělat ? Oznámit nám, že Vás takový proces trápí, popsat nám ho a říct, kde vidíte problém. Dále budeme spolupracovat s Vámi na řešení. Je třeba si uvědomit, že je to Váš proces,Vy tam děláte každý den. Určitě to stoji za zvážení, diskuzí na kuřárně se opravdu nic nezmění. Zvažte to. Jsme tady pro Vás. Budeme moc rádi, když nás zavalíte těmito procesy, protože to pomůže Vám i vašim kolegům. Všichni víme, že jsou důležité pracovní podmínky, zimu i léto již řešíme. Je čas se také zaměřit na problémy, které vás trápí každý den, každou hodinu a minutu. A to jsou pracovní procesy. Je jich mnoho a využijme dočasného stabilního pracovního času, na vychytaní těchto procesů. Bez vaší spolupráce to ale nepůjde. Předejte své tipy na problematické procesy, předsedům shopu, mě, nebo je napište na fcb, do meilu, na webovky, či využijte boxů které máme na hlavní osobní vrátnici, či pod nástěnkou u jídelen. Děkujeme za Vaše tipy, nezapomeňte nám nechat na sebe spojení. Budeme se potřebovat něco doptat, vysvětlit atd. Vaše kontakty nebudou nikde uvedeny. Jsou jen pro naší interní potřebu. 

Jistě Vás také všechny trápí budoucnost "fáze 3", věřte že se každý týden doptáváme, ale stále slyšíme stejné odpovědí. Zatím není rozhodnuto, ale věřím že do konce roku, případně do konce ledna bude jasno. Nějaké kladné náznaky jsou, ale znáte to. Dokud to není potvrzeno, tak to není jisté. prosím vydržte ještě ten měsíc, dva. 

Blíží se sváteční čas a také Mikulášská nadílka. Mohu Vás ubezpečit, že pro Vaše ratolesti do 15 let budou připraveny Mikulášské balíčky. Jako každý rok O podrobnostech Vás budu včas informovat. 

Děkujeme za přízeň. Vaše Kovácké odbory. 

Ivo Navalaný 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz