Pár informací......

 

Vážení přátelé,

Chtěl bych se podělit o pár témat, které probíráme se společností a které nás pálí.

Ukrajinci: Máme tady už dost velkou skupinku kolegů z Ukrajiny a nábor stále probíhá. Když jsme se podívali na podmínky za jakých jsou zaměstnávání v TPCA, tak vidím nerovný až diskriminační přístup ze strany TPCA. Konkrétně u pracovních poměrů. Češi, Slováci, Poláci atd. jsou přijímání přes agentury (víme všichni, že agenturní zaměstnávání má svá specifika, nemáte nárok na byt, na Z-konto a kdykoliv Vám mohou říci „zítra už nechoďte“). Další možnost, ale už tam jsou nějaké podmínky nástupu je možnost nastoupit přímo do kmenu TPCA, ale a tady vidím zmiňovaný problém, smlouvu dostanete na 9 měsíců. Když nastoupí Ukrajinec, tak dostane smlouvu rovnou na 12 měsíců. Ptám se proč, Ukrajinci 12 měsíců a ostatní jen 9 ? Tady vidím diskriminaci. Absolutně nesouhlasíme. Požadujeme zrušení agenturního zaměstnávání v TPCA a rovné podmínky při nástupu do kmenového stavu TPCA.

 Chlazení: Jsme rádi, že se celá záležitost posunula od teorie k praxi.  Na montáži bude řízená cirkulace vzduchu a noční vyfoukávání haly, plus nové druhy pracovního oděvu. Tyto kroky by měli pomoct aspoň částečně, pro letošní rok. Lakovna, tam se vyřešilo „obnovení“ stávajících klimatizací a distribuce pomocí „rukávů“. Neočekáváme tam zázraky, ale nějaký účinek to bude mít. Svařovna, tam je to složitější. Jsou tam v současné době rozmísťovány mobilní klimatizace (všechny budou rozmístěny do konce června). Způsob umístění výdechů, kde se vypouští horký vzduch (který vzniká při chlazení) není šťastný.  Při prvním spuštění jsme rozvířili prach, který se nachází v horních patrech svařovny. Požadujeme po společnosti vyčištění okolí těchto výdechů před instalací a současně po instalaci chceme přeměřit hygienou množství prachu a svařovacích dýmů. Instalací klimatizací se změní cirkulace vzduchu na svařovně. Další měření požadujeme v zimním období, tam nám zase cirkulaci vzduchu ovlivňují nově ofuky u vrat. Chci tady zdůraznit, že jsme rádi, že se v této oblasti chlazení konečně něco děje a podporujeme tyto aktivity. Současně musíme pohlídat, aby pracovní prostředí vyhovovalo hygienickým normám. Pro informaci právě probíhá kontrola krajské hygienické stanice v TPCA. 5.6 jsme byli na Lisovně, 19.6 bude procházet kontrolou svařovna, další termíny pro další shopy nejsou zatím známy.

 KV: V současné době probíhají pracovní schůzky mezi odborovkami v TPCA. Máme tam zatím pár sporných bodů, (systém navyšování mzdy, dovolená vs sick days atd). Tady, asi bych měl vysvětlit rozdíly, my a ASO navrhujeme ve mzdách plošné navýšení stejnou částkou, jako v minulých letech. Příklad plošného navýšení: navýšit všem stejně stejnou částku, případně jako loni udělat 2 kategorie (mrkněte do současné KS), logika věci je taková, že rohlík stojí všechny v obchodě stejně, ať jste TM nebo TL. Tento systém navrhujeme a preferujeme.

 Druhý systém je navyšování procenty ze základního tarifu. Příklad: při navýšení 10% bude mít TM1 přidáno 2607Kč, a TLM2 4370Kč. Používají se oba systémy ve firmách. Zajímá mě Váš názor na tuhle věc, tak udělejme sondu a do facebookového  profilu ZO OS KOVO při TPCA, nebo do mého soukromého (Ivo Navalaný) napište komentáře pod odkaz na tento článek, současně vás oslovuji já, nebo mojí kováčtí předsedové přímo na halách.

 Další neshodu, kterou zatím máme, je navýšení dnů dovolené vs sick days, tady navrhujeme my a ASO zvýšit počet dní dovolené, vidím jako jednoduší mít navíc pár dní dovolené pro vlastní potřebu. V klidu si ji naplánujete a GL bude s tím po dohodě počítat, u sick days mám pochybnosti, že jej každý „může“ vyčerpat, také k tomu se, pokud budete chtít vyjádřete. Děkuji. Věřím, že celý návrh odladíme a pak jednotně půjdeme do vyjednávání se společností.  Více podrobností o dalších bodech zatím nebudu prozrazovat. Jistě chápete proč.

 

Zrychlení linky:  Znovu tady apeluji na Vás, pokud někde cítíte, že nějaký proces není dle vašeho názoru a cítění v pořádku, tak nám dejte vědět. Necháme ho přeměřit a podíváme se na pracovní postupy, zátěž atd.  Je to důležité, máme jen jedno zdraví a přetěžování pak vede k vážným následkům. Chráníte tím sami sebe.

 Vaše kovácké odbory – Ivo Navalaný

 

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz