Poslední díl skládanky.

 

Vážení kolegové, přátelé. 

                        Včera jsme obdrželi poslední část protinávrhu společnosti TPCA. Nezbývá mi nic jiného, než konstatovat " Od dohody jsme daleko". Dnes je 15.11 a vlastně, až teď začíná kolektivní vyjednávání. 

                      Protinávrh společnosti máte na nástěnkách, nevím zda jste čekali něco jiného, ale já upřímně ne. I když, jsem si asi naivně myslel, že zaměstnavatel chápe, že současné pracovní podmínky nemůžou pokračovat pokud si chceme udržet ty nejzkušenější zaměstnance. Průměrný věk zaměstnání ve firmě se pohybuje okolo 8 let, to je dobré znamení, ale je nutné si tyto zaměstnance udržet. ¨

          Stále budeme trvat na zlepšení situace právě tam, kde Vás to nejvíce pálí. Přesčasy, pracovní soboty, seniorita atd. Již včerejší jednání ukázalo, že se cesta na to jak snížit přesčasy se rýsuje a že je možná. Ale samozřejmě to bude něco stát, a tím myslím pár milionů. Ale společnost TPCA si musí vybrat. Kvalitní zaměstnanci něco stojí.  

           Co bude dál ? Protinávrh projednáme v rámci odborů, budeme rádi, když nám zdělíte Vaše postřehy a názory. V pondělí se setkají všechny odborové organizace a domluvíme se na společném postupu. Myslím si a věřím tomu, že priority jednotlivých organizací se nebudou lišit. Za naší odborovou kováckou organizaci Vám mohu slíbit, že uděláme vše proto, aby jsme dosáhli zlepšení v oblasti pracovních podmínek. 

          Upřímně, jen mě děsí datum, dnes jak jsem již zmínil v úvodu je 15.11, další jednání máme naplánováno na úterý 21.11. Jsme od sebe hodně daleko a KS platí do konce roku 2017. Nenecháme se zatlačit do kouta z důvodu časové tísně. Vše je potřeba řádně projednat, případně se KS dohodne až po tomto datu. To je třeba tady upřímně říci. Ale, tahle situace již v minulosti několikrát nastala. 

                    V tomto období je Vaše podpora klíčová, proto Vám chci tady poděkovat za důvěru a projevy podpory při společném cílu nás všech. Všichni si zasloužíme pracovat v důstojných pracovních podmínkách za spravedlivou mzdu. Bez rozdílu pracovní pozice. O dalším vývoji Vás budeme informovat. 

Ivo Navalaný - předseda ZO OS KOVO při TPCA

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz