Rozum musí zvítězit nad přáním.

 

  Vážení přátelé.

             Někdy prostě musí rozum, zvítězit na přáním. Co tím chci říci ? Pokusím se Vám to vysvětlit v dalších řádcích. 

           Jak jistě dobře všichni víte, tak probíhá v těchto dnech kolektivní vyjednávání. Oproti minulým letem, kolektivní vyjednávání zasahuje do předvánočního času. Všichni si dobře pamatujeme, jak dopadlo minulé kolektivní vyjednávání. Bylo dlouhé 8 měsíců a fakticky jsme měli splněny všechny zákonné podmínky pro stávku. 

            Na tento popud, jelikož se chováme zodpovědně, jsme zřídili stávkové konto, kde shromažďujeme co nejvíc finančních prostředků, pro případ stávky. Jde nám o to, aby odborářům  ZO OS KOVO při TPCA , kteří se zúčastní stávky jsme vyplatili v případě stávky příspěvek na pokrytí ušlé mzdy. Jak víme, tak při stávce se nevyplácí mzda. Někdy se podaří domluvit, že je tato ztráta doplacena firmou, ale nemůžeme na to spoléhat. Každopádně jako jediná odborová organizace v TPCA se o Vás postaráme i v těchto situacích. Musím tady zdůraznit, že cílem naší odborové organizace se je domluvit, stávka je až krajní řešení. 

                   Jak jistě víte, tak tento čas je spojen z adventním zájezdem naší organizace. Z důvodů, popsaných výše, se tentokrát adventní zájezd neuskuteční, ale mohu Vám slíbit, že po podepsání KS, pojedeme na zájezd na nějaké atraktivní místo. A bude nám k tomu svítit jarní sluníčko, možná sluníčko končící letošní  zimy :-).  Další věc, kterou upravujeme a rozhodli jsme o tom na jednání VZO tento pátek, rušíme vánoční kolekce. Mikulašské balíčky, pro Vaše děti do 15 let, zůstávají a budou distribuovány v kanceláři odborů, jako každý rok. O začátku výdeje budete informování na nástěnkách, na webu a tady na stránkách. 

                    Věřím, že tato opatření pochopíte, jsme zodpovědná odborová organizace a vždy budeme hájit své členy. Plně je podporovat, ať už se bude jednat o běžné záležitosti nebo při mimořádných událostech. Tam chceme být nápomocni o to více. Nikdy Vás nenecháme na holičkách. To Vám tady mohu slíbit.  Ještě jednou tady zdůrazňuji, že preferujeme dohodu a není naší prioritou stávka. Jen v současné době máme k bodu shody ještě hodně daleko. Proto se chováme zodpovědně a přemýšlíme dopředu. 

     Děkuji a vážím si toho, že jste s námi. 

Ivo Navalaný - předseda ZO OS KOVO při TPCA

                  

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz