VII sjezd OS KOVO se blíží

Vážení odboráři

ve dnech 15-17.června 2017 proběhne v Olomouci sjezd OS KOVO. Tento sjezd se bude zabývat, mimo volby výkoného vedení na další 4 roky také upravou stanov. Všichni v OS KOVO cítíme, že stávajicí stanovy jsou již zastaralé a neodpovídají současné době. Budeme řešit "seskupení členů", počet místopředsedů výkoného vedení, dále určitě proběhne diskuze ohledně výše členských příspěvků a dalších technických úprav stanov. 

    Na zasedání Rady OS KOVO, byla některé doporučení pro sjezd přijata těsnou většinou (účast členů rady také nebyla zdaleka 100%), očekávám znovuotevření některých přijatých doporučení a velkou diskuzi okolo nich. Sjezdu se zúčastní také mimo členů rady, delegáti (zástupci jednotlivých krajů). Tak očekávám možný příliv nových nápadů a řešení. Pokud se zásadně nepromění stanovy a struktury svazu OS KOVO, tak vidím budoucnost této instituce velmi nejasně. Není možné, aby jsme měli stejnou strukturu a stanovy jako před 20 lety. Proto jsem plný očekávání jaké tento VII. sjezd OS KOVO příjme závěry. Pokud budou jen minimální tak další šance něco změnit bude za další 4 roky, a to podle mého soudu může být již velmi pozdě. 

     Svět okolo nás se mění velmi rychle a odborový svaz musí na tyto změny reagovat, jinak se z něj stane zastaralý dinosaurus. Naštěstí se toto týká jen struktury a stanov. Základní organizace v jednotlivých firmách jsou naštěstí velmi vynalézavé a drží krok z dobou a zachycují trendy, kterými se ubírají společnosti, kde tyto organizace působí. Ale někdy narazí na stanovy, které je brzdí v realizaci své činnosti u firem (insolvence, tarifní určení členských příspěvků atd.). 

   Na závěr přeji všem delegátům sjezdu a zároveň i odborářům OS KOVO, aby závěry přijaté VII. sjezdem OS KOVO byly moudré a měli přínos pro další budování a modernizaci svazu OS KOVO a zlepšování služeb pro naše členy. 

Ivo Navalaný  (předseda ZO OS KOVO při TPCA)

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz