Zeměkoule je dobré místo pro život.....

 

                Vážení kolegové, dovolte, abych Vám předal pár informací, které by Vás mohly zajímat. Možná si říkáte, proč je na obrázku zeměkoule ? Je to nádherné místo pro život, tak co si malou zeměkouli vybudovat i v TPCA ? Na to potřebujeme spolupráci a podněty od Vás. Za to Vám na úvod děkuji.

               Měření prachu svařovna: na náš podnět proběhlo měření prachu na svařovně (po instalaci klimatizací a také „ofuků“ na vratech logistiky) byla změněna cirkulace vzduchu a také prachu a dýmů po svařovně. Ještě neznáme výsledky, ale uvidíme. Po minulém měření, kde jsme v jednom místě měli překročenou normu prachu 2x se cca ½ roku ladily místa vstupu a výstupu vzduchu na svařovně, až se našlo optimální řešení. Rovněž se situace mění při letním a zimním provozu. Požadujeme také přeměření krajskou hygienou v zimním období.  Není nám jedno, jaký vzduch (prach) v TPCA dýcháme.

                Měření krajské hygienické stanice v TPCA: Od července probíhá kontrola hygieny na pracovní prostředí v TPCA shop po shopu, na každém se nacházejí závady, požadujeme po HS zápisy a připomínky. Víme, že nálezy jsou. Účastníme se těchto kontrol. Když, zvednete hlavy a podíváte se na různé vedení, strop, stěny atd. Tak je Vám jasno, že takhle špinavé stěny by nikdo z nás nestrpěl. Nejde jen o vzhled, ale i o všudypřítomný prach. Někde je naštěstí mastný, tak je nalepený na sobě a nevíří se do vzduchu. Ale to není řešení. Také stav toalet, kuřáren atd. Je někdy velmi špatný…. Budeme dohlížet, aby se změnil přístup firmy, v této oblasti. Nejde jen o výrobu auta, ale také o tom v čem tyto auta vyrábíme.  

                   3.směna: Stejná situace je také ohledně zavedení 3. směny, firma o tom uvažuje. Proti tomu nemůžeme nic říci, ale jaký model to bude? My jako odborová kovácká organizace preferujeme, když už tak klasické „osmičky“ navazující na sebe, to znamená bez přesčasů. Tak jak je v České kotlině zvykem.  Nevím jak Vy, ale návrat k „desítkám“ „ruským týdnům“, žádnému celému volnému víkendu za celý rok, mimo svátků? Za nás kategoricky NE!

                     KV: Zatím v této oblasti nemáme ještě shodu mezi odborovými organizacemi. My prosazujeme týden dovolené pro všechny a plošné navýšení mezd. Považuji je za spravedlivé, nechci, aby jeden dostal přidáno cca 6tisíc a druhý necelé 3 tis. Nezapomínejme, že o dohodnutá částka do tarifů automaticky zvyšuje i další příplatky (hodnocení, 13 plat atd). Víme, že už se i druhá organizace přiklání k procentuálnímu navýšení mezd, na úkor těch „nízkopříjmových“. Ale, naší prioritou jsou rovné podmínky a stejné zlepšování životní úrovně všech zaměstnanců. Další prioritou je uplatnění seniorních zaměstnanců. Ne tím, že je prostě vyhodíme, to v žádném případě. Naopak, tvorbou nových smysluplných pracovních pozic. Například v Anglii, kde jsme se byli na toto podívat, mají celou halu, kde pracují tito „starší“ zaměstnanci, a montují na všechny Toyoty dovážené do Anglie dodatečnou výbavu, mění plecháče za elektrony, nalepují samolepky, alarmy, ochranné vany atd. V klidu. Ne, na žádné lince! A za plný plat! Proč nemohou, různé kontroly od dodavatelů, samolepky, přezouvání ocelových disků na elektrony atd. , také vykonávat naší zaměstnanci ? Ano hledejte za tím peníze, náklady. Ptal jsem se našeho prezidenta, zda s tímto počítá i u nás, zda má „bokem“ potřebné peníze….nemá, a nepočítá s tímto. Tohle je špatně, tohle musíme změnit. Náš seniorní zaměstnanec, přeci zaslouží stejné podmínky jako seniorní zaměstnanec v Toyotě v Anglii. Nezapomeňme, že za chvíli již budeme také patřit do rodiny Toyota. Tohle je úkol nás odborářů, tyto podmínky vyrovnat.

               Zlepšování pracovního prostředí:  Hlavním kritériem pro naši odborovou organizaci, je zlepšování pracovního prostředí. Vítáme proto a podporujeme každý projekt, který toto může přinést. V současné době například probíhá projekt na snižování hluku na svařovně. Stejně jsme rádi, za snižování teploty na hale pomocí klimatizací a řízeného větrání v noci. Také jakékoliv snižování ergo zátěže vítáme. Někdy jsou to maličkosti, třebas nové druhy ošacení, nebo v minulosti odstranění kšiltovek, každá „maličkost“, která může Vám zpříjemnit pracovní život je vítána. Pokud Vás něco trápí a určitě ano, v této oblasti tak nám dejte vědět. A my budeme „tlačit na firmu“, aby byla provedena patřičná změna. Uvědomme si, že často zlepšení, rovná se zvýšené náklady. A tady můžeme vyvíjet patřičný tlak na zavedení (pomocí zákonů, norem, vyhlášek, ale i pomocí našich odborových specialistů centrály OS KOVO na BOZP).

Děkuji za Vaši přízeň - Ivo Navalaný předseda Vašich Kováckých odborů v TPCA

 

 

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz