Diskuze

Přidat příspěvek


Radek | 14. 12. 2018 10:16

Dobrý den.
Pane předsedo je pravda,že pokud je zaměstnanec v klasické dvouměsíční výpovědní době nemá nárok na přidělení bodů Z-konta?
V Kolektivní smlouvě (strana 40 článek 1.4.) je tato záležitost řešena odkazem na VNITŘNÍ PŘEDPIS SPOLEČNOSTI. Co v něm stojí k této otázce čerpání bodů Z-konta při výpovědi zaměstnance? Berme jako příklad zaměstnance,který chodí do zaměstnání po celé dva měsíce výpovědní doby,nemarodí a nemá tudíž žádné absence krom plánované dovolené.
Děkuji R.

Tomáš II | 28. 11. 2018 18:54

Dobrý den.
V TPCA už není zavedeno Konto pracovní doby,které bylo Z INICIATIVY ODBORŮ na popud zaměstnanců zrušeno.Vycházím z nové Kolektivní smlouvy.Říkám to správně.
Proč máme stále vyrovnávací období od 1.11.XX do 31.10.XX a k čemu je pro zaměstnance dobré? Proč není vyrovnávací období pokud je tak důležité jej mít např. od 1.1.2018 do 31.12.2018.
Děkuji
Tomáš II

Ivo Navalaný | 30. 11. 2018 11:14

Dobrý den

Můžu vědět, co vám konkrétně na vyrovnávacím období vadí ? Odpověď totiž není úplně jednoduchá. Záleží na co se přesně ptáte ? Vyrovnávací období, totiž souvisí s KPD které bylo zrušeno jen nepřímo. Vyrovnávací období, je v TPCA od samého začátku, a to proto, že je uvedeno a podepsáno v pracovních smlouvách nerovnoměrné rozložení pracovní doby. K tomuto se váže vyrovnávací období, když fungovalo KPD tak jsme ho používali i tam, a rovněž se na něj odkazuje KS. Když tak prosím konkretizujte svůj dotaz.
Děkuji.

Martin | 30. 10. 2018 21:15

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat.Pročítám si zde diskuzi o výpovědní době z nájmu bytu. Co má společného vámi uváděný paragraf 710 manželského majetkového práva NOZ a 3 měsíční výpovědní doba z nájmu bytu?Jak se uplatní v praxi?Jsem jedním z těch,který bydlí v bytě přednostně určených pro zaměstnance TPCA a nejsem sám kdo v dodatku k nájemní smlouvě nemá nově uvedenou výpovědní dobu z nájmu bytu 3 měsíce.Jak uvádíte níže je to porušení zákona ČR.POKUD SE NA NĚČEM INTERNĚ DOHODNOU ODBORY A SPOLEČNOST nemělo by s touto dohodou být obeznámeno i město Kolín respektive příslušný odbor,který vystavuje dodatky k nájemním smlouvám.
Děkuji.

Ivo Navalaný | 1. 11. 2018 10:15

Dobrý den

podle právního rozboru právníku OS KOVO a taky po vyjádření právníků TPCA, se celá záležitost řídí par. § 2288, dále zákonem č. 892012 Sb – s ohledem na přechodná ustanovení v §3074 tohoto zákona a par.2232. Tímto se omlouvám za par.710, to bylo staré ustanovení. Jinými slovy, výpověď z nájmu je 3. měsíce. Samozřejmě pokud se nedohodnou obě strany jinak. Taky je problém v tom, že znění smluv, které předkládá město se měnilo v průběhu času. příklad: jiné smlouvy jsou z roku 2009 a jiné z roku 2018. Pokud dojde k situaci, že ukončíte pracovní poměr v TPCA, nebo o tom přemýšlíte, tak je nutné okamžitě řešit konkretní smlouvu, v závislosti na obsahu a doby do kdy tato nájemní smlouva platí. Pokud jste v odborech tak se neprodleně obraťte na mě budeme řešit konkretní nastalou skutečnost. Nelze napsat obecné pravidlo, které by platilo na všechny situace.
V případě dotazů dovysvětlím, ale bylo by dobré vidět konkretní smlouvu.

Tom | 22. 10. 2018 17:16

Pane předsedo.
Pokud,ale v dodatku,který jsem podepisoval není ani zmínky o nové výpovědní době nájmu bytu kam a na koho se obrátit v případě doplnění do nájemní smlouvy popřípadě s kým a kdy bylo ono prodloužení s odborovou organizací projednáno?
Velice vám děkuji pane předsedo.

Ivo Navalaný | 23. 10. 2018 12:15

Dobrý den

Co se týká dodatku, tak jako 3 strana nemůžeme donutit město, aby tam byla tato změna uvedena, ale my vycházíme a uplatňujeme paragraf 710 nového občanského zákoníku, kde je výpověď 3 měsícem nedohodnou se li strany jinak. Smlouva, či dodatek nemůže porušovat zákony ČR. Na tom jsme se dohodli i se společností na našem interním jednání. V případě, že by město tento paragraf nedodrželo, tak je třeba celou záležitost řešit soudní cestou.

Snad takto stačí.

Ivo Navalaný

Tom | 19. 10. 2018 18:02

Pane předsedo děkuji vám za vaši odpověď.Určitě nám pomohla.Takže výpovědní doba z nájmu bytu po ukončení pracovního poměru v TPCA je nově 3 měsíční.Podle mě je to úspěch odborové organizace.Pokud mám v nájemní smlouvě výpovědní dobu z nájmu bytu 30 dní u koho v TPCA o potvrzení nebo o dodatek k nájemní smlouvě,že výpověď z nájmu bytu je nově 3 měsíční požádat? Na koho se na HRGA z komise prom vyjímky mohu případně obrátit?
Děkuji Tom

Ivo Navalaný | 22. 10. 2018 08:46

Dobrý den

změna doby výpovědi by měla být v dodatku co podepisujete. Jinak pro podání podnětu do komise pro vyjímky se obraťte na p. Lenku Chadrabovou tel. 736 526 274 a meil: lenka.chadrabova@tpca.cz

Zatím

Ivo Navalaný
Stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz