Diskuze

Přidat příspěvek


Martin | 30. 10. 2018 21:15

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat.Pročítám si zde diskuzi o výpovědní době z nájmu bytu. Co má společného vámi uváděný paragraf 710 manželského majetkového práva NOZ a 3 měsíční výpovědní doba z nájmu bytu?Jak se uplatní v praxi?Jsem jedním z těch,který bydlí v bytě přednostně určených pro zaměstnance TPCA a nejsem sám kdo v dodatku k nájemní smlouvě nemá nově uvedenou výpovědní dobu z nájmu bytu 3 měsíce.Jak uvádíte níže je to porušení zákona ČR.POKUD SE NA NĚČEM INTERNĚ DOHODNOU ODBORY A SPOLEČNOST nemělo by s touto dohodou být obeznámeno i město Kolín respektive příslušný odbor,který vystavuje dodatky k nájemním smlouvám.
Děkuji.

Ivo Navalaný | 1. 11. 2018 10:15

Dobrý den

podle právního rozboru právníku OS KOVO a taky po vyjádření právníků TPCA, se celá záležitost řídí par. § 2288, dále zákonem č. 892012 Sb – s ohledem na přechodná ustanovení v §3074 tohoto zákona a par.2232. Tímto se omlouvám za par.710, to bylo staré ustanovení. Jinými slovy, výpověď z nájmu je 3. měsíce. Samozřejmě pokud se nedohodnou obě strany jinak. Taky je problém v tom, že znění smluv, které předkládá město se měnilo v průběhu času. příklad: jiné smlouvy jsou z roku 2009 a jiné z roku 2018. Pokud dojde k situaci, že ukončíte pracovní poměr v TPCA, nebo o tom přemýšlíte, tak je nutné okamžitě řešit konkretní smlouvu, v závislosti na obsahu a doby do kdy tato nájemní smlouva platí. Pokud jste v odborech tak se neprodleně obraťte na mě budeme řešit konkretní nastalou skutečnost. Nelze napsat obecné pravidlo, které by platilo na všechny situace.
V případě dotazů dovysvětlím, ale bylo by dobré vidět konkretní smlouvu.

Tom | 22. 10. 2018 17:16

Pane předsedo.
Pokud,ale v dodatku,který jsem podepisoval není ani zmínky o nové výpovědní době nájmu bytu kam a na koho se obrátit v případě doplnění do nájemní smlouvy popřípadě s kým a kdy bylo ono prodloužení s odborovou organizací projednáno?
Velice vám děkuji pane předsedo.

Ivo Navalaný | 23. 10. 2018 12:15

Dobrý den

Co se týká dodatku, tak jako 3 strana nemůžeme donutit město, aby tam byla tato změna uvedena, ale my vycházíme a uplatňujeme paragraf 710 nového občanského zákoníku, kde je výpověď 3 měsícem nedohodnou se li strany jinak. Smlouva, či dodatek nemůže porušovat zákony ČR. Na tom jsme se dohodli i se společností na našem interním jednání. V případě, že by město tento paragraf nedodrželo, tak je třeba celou záležitost řešit soudní cestou.

Snad takto stačí.

Ivo Navalaný

Tom | 19. 10. 2018 18:02

Pane předsedo děkuji vám za vaši odpověď.Určitě nám pomohla.Takže výpovědní doba z nájmu bytu po ukončení pracovního poměru v TPCA je nově 3 měsíční.Podle mě je to úspěch odborové organizace.Pokud mám v nájemní smlouvě výpovědní dobu z nájmu bytu 30 dní u koho v TPCA o potvrzení nebo o dodatek k nájemní smlouvě,že výpověď z nájmu bytu je nově 3 měsíční požádat? Na koho se na HRGA z komise prom vyjímky mohu případně obrátit?
Děkuji Tom

Ivo Navalaný | 22. 10. 2018 08:46

Dobrý den

změna doby výpovědi by měla být v dodatku co podepisujete. Jinak pro podání podnětu do komise pro vyjímky se obraťte na p. Lenku Chadrabovou tel. 736 526 274 a meil: lenka.chadrabova@tpca.cz

Zatím

Ivo Navalaný

Tom | 17. 10. 2018 17:09

Pane předsedo.
Můžete mi zdělit nějaké novinky (pokud jsou) ohledně prodloužení výpovědní lhůty z bytu přednostně určených pro zaměstnance TPCA? Obdržel jsem informaci,že odborová organizace před několika měsíci navrhla prodloužení odchodu z bytu po ukončení pracovního poměru v TPCA ze 30 dnů na 3 měsíce.Je už nějaký výsledek? Jaká je situace v otázce pokračování nájemní smlouvy při ukončení pracovního poměru v TPCA? Vezměme si případ,že zaměstnanec pracuje v TPCA 10 let má tu domov zázemí a v TPCA skončí např. pro nadbytečnost.Musí opustit svou práci,kterou dělal i rád,do 30 dnů musí opustit svůj domov.........atd.
Tom

Ivo Navalaný | 19. 10. 2018 08:39

Dobrý den

projednali jsme to a výpověď je sjednocena na 3 měsíce. Co se týká prodloužení smlouvy, po ukončení práce v TPCA, tak jsou 2 možnosti. Domluvit se z majitelem bytu městem Kolín na nové smlouvě za nových podmínek záleží na platební morálce atd, nebo v tomto roce jsme ustavili komisi odbory a firma, kde projednáváme vyjímky, kdy firma nechá toho nájemce dále v bytě i když není zaměstnanec TPCA. Přistupuje se k tomuto vyjímečně, a vždy se posuzuje každý případ zvlášť. Pokud chcete projednat Váš případ před komisí pro vyjímky, tak musíte popsat celou vaší situaci, písemně a obrátit se na pracovníka HR, nebo nás na odbory. Je třeba také uvést kontakty k případnému doplnění informací. Chci jen upozornit, že majitelem těchto bytů je město. Nevíme, zda bude v budoucnosti nabízet tyto byty k prodeji za tržní cenu, nebo si je nechá jako nájemní byty pro své občany. To bude záležet na politicích na radnici v Kolíně.
Snad jsem Vám pomohl, pro další informace se na mě neváhejte obrátit
.
Ivo Navalaný

Michal I. | 5. 10. 2018 09:40

Dobrý den pane Navalaný.Reaguju trochu opožděně,ale ve svém příspěvku v této diskuzi 27.9. v 11:33 jste napsal,že je to poprvé kdy plán běhěm roku roste.To mě trochu překvapuje.Z mého pohledu zaměstnance jo to tak,že firma pláče při KV jak nemůže přidat protože je nízký plán a po podpisu KS objemy najednou rostou a přidávají se soboty.Podívejte se do kalendáře vloni a předloni a musíte mi dát za pravdu.
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz