Diskuze

Přidat příspěvek


Michal I. | 5. 10. 2018 09:40

Dobrý den pane Navalaný.Reaguju trochu opožděně,ale ve svém příspěvku v této diskuzi 27.9. v 11:33 jste napsal,že je to poprvé kdy plán běhěm roku roste.To mě trochu překvapuje.Z mého pohledu zaměstnance jo to tak,že firma pláče při KV jak nemůže přidat protože je nízký plán a po podpisu KS objemy najednou rostou a přidávají se soboty.Podívejte se do kalendáře vloni a předloni a musíte mi dát za pravdu.

Michal | 27. 9. 2018 14:17

Díky za nabídku, ale nemám zájem. Písemná a hlavně veřejná forma komunikace mi naprosto vyhovuje. Nejedná se o osobní problém jednoho zaměstnance, který je třeba řešit v soukromí, ale o záležitost dotýkající se všech zaměstnanců. Je tedy vhodné řešit věc veřejně, aby se i ostatní mohli případně zapojit do diskuze.
Každopádně je víc než jasné, že i když jsem Vám napsal, že stávka je možná i mimo KV, tak nemáte zájem se do žádná nátlakové akce pouštět. Beru to na vědomí, ale mohl jste to napsat rovnou a neschovávat se za nepravdivé tvrzení, že to nejde.
Je opravdu velká škoda, že v TPCA nejsou akceshopné (diplomaticky řečeno) odbory. Myslím si totiž, že většina lidí od odborářů očekává víc než zájezdy za nákupy do Německa, pivo zdarma na BeatFestu anebo kolekci k Vánocům.
Mějte se pěkně, jdu pomáhat budovat dobré jméno zaměstnavatele u zákazníků..
M.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 14:33

Je škoda, že Vám jen písemná veřejná komunikace vyhovuje, ale já uznávám diskuzi a osobní kontakt, a je mi jedno zda tam budete sám, nebo celá skupinka lidí, kteří mají podobné názory. Myslím si, že když Vás věc opravdu trápí, tak se nebojíte vystoupit z anonymity. Co se týká radikálních řešení, ty přicházejí na řadu po vyčerpání jednání a jiných praktik. Také nesmíme zapomínat, že nátlakové akce, vždy by měli probíhat po dohodě, nebo aspoň diskuzi, všech odborových organizací v TPCA. Proto chci si o tom popovídat osobně, když Vás bude více tím lépe. Rád vás poznám a budu vědět s kým hovořím, tak tady vidím jen Michal. Doufám, že jste členem některé odborové organizace, působící v TPCA. Pokud ne, tak je to čas napravit.

Přeji příjemný den.

Michal | 27. 9. 2018 12:26

A ještě malý dodatek...
Situace se od posledního KV výrazně změnila (evidentně k lepšímu) a firma v tuto chvíli mění své požadavky. Přijde mi naprosto logické, že své požadavky přinesou i odbory resp. zaměstnanci.
Asi jsem naivní, že?
M.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 13:19

Jak jsem psal, pojďme se sejít. A probereme jistě i další témata.

Michal | 27. 9. 2018 12:00

To samozřejmě není pravda. Existují i stávky, které zákon o kolektivním vyjednávání neupravuje. Stačí si vyhledat příslušnou judikaturu, kdy i Nejvyšší soud ve svém nálezu konstatoval, že "právo na stávku lze vykonat nejen ve sporu o uzavření kolektivní smlouvy, ale i za účelem obrany jiných hospodářských a sociálních zájmů zaměstnanců u jejich zaměstnavatele." Podle mne je tohle přesně ten případ, kdy je třeba hájit sociální zájmy zaměstnanců, aby mohli trávit více času se svými rodinami a ne v práci - případně, aby za to dostali pořádně zaplaceno - mimochodem 800Kč za sobotu je výsměch a nikoliv rozumný kompromis, jak rád prezentujete.
Od Vás jako "hlavního odboráře" bych ovšem očekával, že budete tyhle cesty, jak zatlačit na firmu, hledat Vy a ne že je pro Vás bude vyhledávat member z linky. Chápu, že je pohodlnější napsat, že nelze vyhlásit stávku mimo KV, ale pohodlná cesta není vždy tou nejlepší... M.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 13:18

Můžeme tady polemizovat o způsobech stávky, není se lepší setkat osobně ? Než si pořád psát ? Já myslím, že ano. Pojďme to udělat. kontakt na mě je 603 144 689. Určitě najdeme i další témata k diskuzi. A určitě se ohrazuji vůči tomu, že hledám pohodlnější cestu.

Michal | 27. 9. 2018 10:53

Článek jsem zrovna nemyslel.. U odborů, které hájí zájmy zaměstnanců, bych si představoval, že když firma zcela ignoruje názory odborů a zaměstnanců, tak odbory okamžitě vyhlásí stávkovou pohotovost a pohrozí, že vyzve zaměstnance, aby se přidaných směn nezúčastnili. Požadoval bych například s okamžitou platností zvýšení odměny za dobrovolnou i nařízenou směnu na 4000 v hrubém a například od příštího roku zdvojnásobení bonusu. Chce-li firma po lidech něco navíc, tak ano, ale ať to lidem pořádně zaplatí. Tohle finanční přilepšení by celkové roční náklady zvýšilo zhruba o půl procenta, takže nemůžeme mluvit o ztrátě konkurenceschopnosti... Zrovna teď je vhodná doba na firmu zatlačit a chtít víc než máme.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 11:33

Chápu Vás, ale stávková pohotovost a cokoliv se stávkou se dá vyhlásit pouze u KV, to vše co píšete, tak můžeme dosáhnout jedině v období vyjednávání. Ale situace z tohoto roku, je pro nás argument a také poučení. To musím přiznat, nikdo jsme nečekali, že plán poroste, nikdy se to ještě nestalo a vždy šel dolů. A jak sem psal, dokud lidi půjdou na dobrovolnou směnu za to co nabízejí, tak nám odborům nepomůžou při požadavcích na navýšení. Ale, chápu lidi co mají hypotéky atd, že se jim při výdělek hodí. Nemůžu jim zakazovat aby šli, ale jak jsem psal, my nepodporujeme tentokrát dobrovolné směny.
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz