Diskuze

Přidat příspěvek


Tom | 17. 10. 2018 17:09

Pane předsedo.
Můžete mi zdělit nějaké novinky (pokud jsou) ohledně prodloužení výpovědní lhůty z bytu přednostně určených pro zaměstnance TPCA? Obdržel jsem informaci,že odborová organizace před několika měsíci navrhla prodloužení odchodu z bytu po ukončení pracovního poměru v TPCA ze 30 dnů na 3 měsíce.Je už nějaký výsledek? Jaká je situace v otázce pokračování nájemní smlouvy při ukončení pracovního poměru v TPCA? Vezměme si případ,že zaměstnanec pracuje v TPCA 10 let má tu domov zázemí a v TPCA skončí např. pro nadbytečnost.Musí opustit svou práci,kterou dělal i rád,do 30 dnů musí opustit svůj domov.........atd.
Tom

Ivo Navalaný | 19. 10. 2018 08:39

Dobrý den

projednali jsme to a výpověď je sjednocena na 3 měsíce. Co se týká prodloužení smlouvy, po ukončení práce v TPCA, tak jsou 2 možnosti. Domluvit se z majitelem bytu městem Kolín na nové smlouvě za nových podmínek záleží na platební morálce atd, nebo v tomto roce jsme ustavili komisi odbory a firma, kde projednáváme vyjímky, kdy firma nechá toho nájemce dále v bytě i když není zaměstnanec TPCA. Přistupuje se k tomuto vyjímečně, a vždy se posuzuje každý případ zvlášť. Pokud chcete projednat Váš případ před komisí pro vyjímky, tak musíte popsat celou vaší situaci, písemně a obrátit se na pracovníka HR, nebo nás na odbory. Je třeba také uvést kontakty k případnému doplnění informací. Chci jen upozornit, že majitelem těchto bytů je město. Nevíme, zda bude v budoucnosti nabízet tyto byty k prodeji za tržní cenu, nebo si je nechá jako nájemní byty pro své občany. To bude záležet na politicích na radnici v Kolíně.
Snad jsem Vám pomohl, pro další informace se na mě neváhejte obrátit
.
Ivo Navalaný

Michal I. | 5. 10. 2018 09:40

Dobrý den pane Navalaný.Reaguju trochu opožděně,ale ve svém příspěvku v této diskuzi 27.9. v 11:33 jste napsal,že je to poprvé kdy plán běhěm roku roste.To mě trochu překvapuje.Z mého pohledu zaměstnance jo to tak,že firma pláče při KV jak nemůže přidat protože je nízký plán a po podpisu KS objemy najednou rostou a přidávají se soboty.Podívejte se do kalendáře vloni a předloni a musíte mi dát za pravdu.

Michal | 27. 9. 2018 14:17

Díky za nabídku, ale nemám zájem. Písemná a hlavně veřejná forma komunikace mi naprosto vyhovuje. Nejedná se o osobní problém jednoho zaměstnance, který je třeba řešit v soukromí, ale o záležitost dotýkající se všech zaměstnanců. Je tedy vhodné řešit věc veřejně, aby se i ostatní mohli případně zapojit do diskuze.
Každopádně je víc než jasné, že i když jsem Vám napsal, že stávka je možná i mimo KV, tak nemáte zájem se do žádná nátlakové akce pouštět. Beru to na vědomí, ale mohl jste to napsat rovnou a neschovávat se za nepravdivé tvrzení, že to nejde.
Je opravdu velká škoda, že v TPCA nejsou akceshopné (diplomaticky řečeno) odbory. Myslím si totiž, že většina lidí od odborářů očekává víc než zájezdy za nákupy do Německa, pivo zdarma na BeatFestu anebo kolekci k Vánocům.
Mějte se pěkně, jdu pomáhat budovat dobré jméno zaměstnavatele u zákazníků..
M.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 14:33

Je škoda, že Vám jen písemná veřejná komunikace vyhovuje, ale já uznávám diskuzi a osobní kontakt, a je mi jedno zda tam budete sám, nebo celá skupinka lidí, kteří mají podobné názory. Myslím si, že když Vás věc opravdu trápí, tak se nebojíte vystoupit z anonymity. Co se týká radikálních řešení, ty přicházejí na řadu po vyčerpání jednání a jiných praktik. Také nesmíme zapomínat, že nátlakové akce, vždy by měli probíhat po dohodě, nebo aspoň diskuzi, všech odborových organizací v TPCA. Proto chci si o tom popovídat osobně, když Vás bude více tím lépe. Rád vás poznám a budu vědět s kým hovořím, tak tady vidím jen Michal. Doufám, že jste členem některé odborové organizace, působící v TPCA. Pokud ne, tak je to čas napravit.

Přeji příjemný den.

Michal | 27. 9. 2018 12:26

A ještě malý dodatek...
Situace se od posledního KV výrazně změnila (evidentně k lepšímu) a firma v tuto chvíli mění své požadavky. Přijde mi naprosto logické, že své požadavky přinesou i odbory resp. zaměstnanci.
Asi jsem naivní, že?
M.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 13:19

Jak jsem psal, pojďme se sejít. A probereme jistě i další témata.

Michal | 27. 9. 2018 12:00

To samozřejmě není pravda. Existují i stávky, které zákon o kolektivním vyjednávání neupravuje. Stačí si vyhledat příslušnou judikaturu, kdy i Nejvyšší soud ve svém nálezu konstatoval, že "právo na stávku lze vykonat nejen ve sporu o uzavření kolektivní smlouvy, ale i za účelem obrany jiných hospodářských a sociálních zájmů zaměstnanců u jejich zaměstnavatele." Podle mne je tohle přesně ten případ, kdy je třeba hájit sociální zájmy zaměstnanců, aby mohli trávit více času se svými rodinami a ne v práci - případně, aby za to dostali pořádně zaplaceno - mimochodem 800Kč za sobotu je výsměch a nikoliv rozumný kompromis, jak rád prezentujete.
Od Vás jako "hlavního odboráře" bych ovšem očekával, že budete tyhle cesty, jak zatlačit na firmu, hledat Vy a ne že je pro Vás bude vyhledávat member z linky. Chápu, že je pohodlnější napsat, že nelze vyhlásit stávku mimo KV, ale pohodlná cesta není vždy tou nejlepší... M.

Ivo Navalaný | 27. 9. 2018 13:18

Můžeme tady polemizovat o způsobech stávky, není se lepší setkat osobně ? Než si pořád psát ? Já myslím, že ano. Pojďme to udělat. kontakt na mě je 603 144 689. Určitě najdeme i další témata k diskuzi. A určitě se ohrazuji vůči tomu, že hledám pohodlnější cestu.
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz