Diskuze

Přidat příspěvek


Martin | 1. 2. 2018 08:51

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat co dalšího kromě navýšení mezd na příští dva roky kdy je platná nová kolektivní smlouva, odborové organizace působící v TPCA pro zaměstnance s vedením firmy dohodly.

Ivo Navalaný | 1. 2. 2018 12:30

Dobrý den

Děkuji za dotaz, kromě mezd, samozřejmě došlo k úpravě fixních částek garantovaného bonusu 13.platu, příplatku za přesunuté soboty atd. Celý výčet máte zde na stránkách v sekci dokumentyKS. Tam je celá tabulka dohodnutých, ale i těch bodů, které se nepovedlo dohodnout. Co se týká seniority po patnáctém roce v Z-kontu a odměňování výročí, tak toto bylo přesunuto na další vyjednávaní KS., Můžete toto brát jako první známé body pro další vyjednávání. Toto je již předjednáno. Snad Vám má odpověď takto stačí. V případně rád dovysvětlím osobně, či po tel. 603 144 689

Ivo Navalaný

Martin | 1. 2. 2018 08:51

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat co dalšího kromě navýšení mezd na příští dva roky kdy je platná nová kolektivní smlouva, odborové organizace působící v TPCA pro zaměstnance s vedením firmy dohodly.

Luboš Adámek | 30. 10. 2017 09:04

Zdravím všechny nespokojené s vyjednáváním. Jedinou možnost jak to ovlivnit, kterou máte, je vstoupit do odborů. Přesně jak to píše Ivo. Brblat u pivka nemá smysl. Cca 200 Kč měsíčně Vás finančně nepoloží. Čím víc nás bude, tím lépe.

Daniel | 25. 10. 2017 23:36

Ahoj, Ivane.
Tvůj příspěvek je jeden z mála soudných na odborových diskusích. I z mého pohledu momentálně odboráři riskují budoucnost nás všech a zejména OÚP se chovají jako banda pistolníků. Jestli jednou dojde někomu nahoře trpělivost, doufám, že před tou zamčenou branou s námi bude stát i Bíba. Ač sám nejsem členem odborů, KOVO mi bylo vždy nejbližší. Už proto, že kolektivní vyjednávání mělo vždy formu vyjednávání. Momentálně to má spíš formu jednostranného vydírání. Paradoxem je, že když jsou nespokojení zaměstnanci (v zastoupení odborů), můžou společnosti položit nůž na krk stávkou. Jestliže firma nebude s něčím souhlasit, páky nemá žádné. Možná naše názory nejsou úplně ve shodě, ale zaměstnaců, kteří nejsou spokojeni s aktuální politikou odborových organizací bude asi více, než my dva.
A pro tebe, Ivo, nenech se ovlivnit populistickou kampaní OÚP. Zastávej vlastní názory, tvoř svůj program a mysli na nás všechny i za deset let, ne jen příští rok.

Ivo Navalaný | 26. 10. 2017 09:28

Ahoj
děkuji za příspěvek. V první řadě, bych tě chtěl ujistit, že není cílem odborů v žádném případě zavřít tuto firmu. To by jsme šli proti základnímu principu. Odbory potřebují firmu a firma potřebuje odbory. Cílem nás, je zajistit co nejlepší pracovní podmínky pro Vás, ať už se to týká platů, či pracovního kalendáře, nebo podmínek na pracovišti.
Současné nároky jsou vyšší než v minulosti, ale je to taky vytvořeno prostředím kde žijeme. Nízká nezaměstnanost, růst mezd v okolních firmách v automotiv a ČR. Co se týká nástrojů firmy, tak společnost TPCA má nástroje jak řídit tuto firmu, má obchodní plán kam se dále chce ubírat atd. Není to o tom, že by si odbory duply a firma by se zalekla, takhle to nefunguje.
Jinak tě můžu ujistit že naše Kovácká odborová organizace stojí na jasných základech a máme svůj směr. Vždy budeme vystupovat a chovat se zodpovědně, seriozně k našim kolegům, partnerům a uvědomujeme si zodpovědnost za zaměstnance ne jen odboráře v TPCA. Každopádně, jsem rád, za tvůj názor, za to že ti není situace v TPCA lhostejná a věřím, že se brzo staneš našim členem. Tak budeš moct osobně ovlivňovat dění v naší organizaci a v TPCA.

Přeji ti příjemný den.

Ivo Navalaný

franc | 13. 10. 2017 12:58

Dobry den chtel jsem se zeptat proc nedomluvite se spolecnosti letni odstavku po ctvrtecni smene aby v patek mely zamestnanci jiz dovolenou patecni den totiz se kreje s odjezdy na dovolene vetsina je totiz od patka pak pripada v uvahu jen druhy tyden odstavky takze neni moc na vyber dekuji

Ivo Navalaný | 13. 10. 2017 14:57

Dobrý den

Ještě není znám kalendář na příští rok a také probíhající vyjednávání KS může zasáhnout do schématu kalendáře na příští rok. Zaznamenávám Váš podnět a budeme s tímto také pracovat.
Děkuji za dotaz.

Ivo Navalaný
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz