Diskuze

Přidat příspěvek


Ivan | 10. 10. 2017 12:33

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc. Dost mě štve, že odborová organizace OÚP vyřvává o nízkých platech a hrozí stávkami, přitom je to ta mnohem lépe placená část řadových zaměstnanců. TM na údržbě bere to co výrobní TL, TL2 údržby víc, než výrobní GL (obdobně to platí pro skupiny TM). Chápu, že pro údržbářské pozice je třeba kvalifikaci, na druhou stranu - práce ve výrobě je více než dostatečně vykompenzována velkou fyzickou/psychickou zátěží, kterou (troufám si tvrdit) by lidé zvyklí pracovat offline dlouhodobě nesnesli (čest vyjímkám). V tomto světle nechápu podporu odborů OÚP lidmi z výroby (krátkozrakost?), že jsou schopni stávkovat, za jejich již tak vysoké platy oproti lidem z výroby. Možná by bylo zajímavé, udělat průzkum v TPCA, kolik lidí by přivítalo to, že by se platy (základní tarify) narovnaly. S těmito platy i ve výrobě by bylo rychle po stávce :-) Zajímavé by také bylo, jak by se k tomuto odbory OÚP postavily (pokud jim opravdu záleží na těch lidech z výroby, jak se kasají a ne jen na jejich mzdě). Co si o tom myslíte Vy?
Mimo dotaz bych Vám chtěl poděkovat za sdílení jasných informací lidem a za to, že jste se neuchýlili ke lživé kampani jako OÚP - informace na jejich stránkách jsou často k smíchu - viz . úryvek: " Ano, existují firmy, které odešly z ČR do pracovně levnějších destinací, jako jsou Bulharsko, Rumunsko aj., ale po 3 letech se odtud raději vrátily zpět a dodnes sčítají škody" - bohužel jaksi už "zapomněli" uvést příklady těch firem. Zodpovědné odbory by měly myslet i na budoucnost zodpovědných zaměstnanců, kteří - ano chtějí přidat, ale stojí nohama na zemi. Ne jako OÚP, které snědly včera to, co měly na zítra...
Díky, jsem s pozdravem.

Ivo Navalaný | 13. 10. 2017 14:53

Dobrý den
Děkuji za postřeh a podnět, jsem rád když někdo přemýšlí reálně, bohužel v dnešním světě lidé raději slyší pohádky a nereálné výkřiky do tmy, nemohu se jim divit, jsou na to zvyklí od politiků a přemýšlení přeci tolik bolí. Právě probíhá kolektivní vyjednávání, tak se nemohu vyjadřovat k práci a stylu prezentace kolegů. Ale mohu tady jednoznačně slíbit to, že naše odbory, se vždy chovali velmi seriozně a věřte mi, nemíníme na tom nic měnit. Není to asi populární styl, ale je to tradiční styl, který musí být zachován. Moc si vážím vašeho příspěvku. Děkuji za něj.
Přeji příjemný den.
Ivo Navalaný

Jiří Ševčík | 23. 6. 2017 12:05

Zdravím, chtěl bych se zeptat co všechno obnáší být předsedou shopu. A jaké jsou podmínky přijetí. Jaký má dotyčný povinnosti atd.. děkuji s pozdravem J. Ševčík

Ivo Navalaný | 23. 6. 2017 12:10

Dobrý den

chtěl bych poděkovat za Váš zájem, navrhuji osobní rozhovor, kde si vše vysvětlíme. Můžete mi na sebe poslat kontakt ? Má emailová adresa je ivo.navalany@seznam.cz a tel: 603 144 689. A ještě z jakého jste shopu ?

Děkuji a přeji příjemný den.

Ivo Navalaný

Karel H. | 14. 2. 2017 11:15

Dobry den, chci se zeptat na jednu věc. Pracuji tady už 6 let a nestačím se divit nad některými metodami TPCA. Hlavně nad tím jak dělají "velký nábor" rozdávají finanční odměny, když zaměstnanec doporučí a přivede s sebou dalšího člověka. A najednou je všemu konec, neprodlužují se smlouvy, těžká nejistota práce. MNG TPCA si neuvědomuje že třeba lidi dali výpověď v bývalé práci aby mohli nastoupit tady ? A pak jim řeknou "máme nadstav nashle" Pak se diví že při náborech je minimum lidí s česka, když s něma takhle "vyběhnou". Nedalo by se s tím něco dělat ? Ta samá situace 02/15 jak propustili všechny agenturní, neprodlužovali smlouvy a pak chyběli lidi na lince a rušili se dovolené a najednou v květnu těm lidem telefonovali jestli by se nemohli vrátit. Tak mě jenom zajímá jestli s tím jako odbory nemůžete neco udelat. Dekuji

Ivo Navalaný | 14. 2. 2017 13:01

Dobrý den

firma TPCA nás seznamuje s tím co chystá, my dáváme k tomuto připomínky a diskutujeme o tom. Mnoho věcí se nám nelíbí, ale personální politiku si řídí TPCA samo. Snažíme se je přesvědčit, aby neopakovali chyby, kterých se dopustili v minulosti, ale teď budu nerad citovat jeden citát z filmu Jáchyme hoď ho do stroje ....Je to marný, je to marný je to marný . Příklad jak si společnost cení zaměstnanců, můžeme najít v nedaleké minulosti, vyplacení 2 části 13. platu, snížení o cca 1500 Kč a pro nás nepochopitelné přesunutí do 3. části 13 platu.

Franc | 24. 1. 2017 10:14

Dobry den chtěl bych se zeptat jak je to s ústním napomenutí za chybu která vznikne v době tréningu. Byl jsem v doméně že jste vyjednávání o tom že v takovém případě nebude operátor trestán děkuji finál a 1 montaz

Ivo Navalaný | 24. 1. 2017 12:08

Dobrý den

mohl by jste se mnou spojit, nebo mi poslat na sebe kontakt jakkoli ,sms, nebo e-mail. Chci znát podrobnosti.

Děkuji

Lukas | 6. 12. 2016 20:49

Dobrý den mám dotaz proč se do seniority nepočítá take práce pod agenturou?? Jak je možné že Čechy necháte pracovat pod agenturou v některých případech i více jak rok a nakonec se jim tato práce nikde nepočítá?! A pak se nabírají UK a ti nabírají hned senioritu?!

Ivo Navalaný | 8. 12. 2016 10:14

Dobrý den

omluvám se, že odpovídám až po 2 dnech, ale zjišťoval jsem podrobnosti. Co se týká bodů, které se sbírají za čtvrtletní hodnocení hodnocení 1-5 a mají vliv na vznik nároků na povýšení TM2, TM3 atd., tak ty se započítávají i za dobu kdy jste pracoval v agentuře. Co se týká Z-konta, tak tam se doba, kdy pracujete u agentury nezapočítává jak píšete. Zdůvodnění společnosti je takové, že agentury poskytují různé jiné benefity. K tomuto tématu jsme se vyjadřovali v našem odborovém časopise Pohodový odborář. Váš podnět chápu a mám ho poznamenaný, zařadím ho jako jeden z bodů do návrhu nové KS, pokud se na tomto bodě shodne výbor VZO a následně pokud ho podpoří i ostatní odborové organizace v TPCA.

Přeji příjemný den
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz