Diskuze

Přidat příspěvek


Martin | 1. 2. 2018 08:51

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat co dalšího kromě navýšení mezd na příští dva roky kdy je platná nová kolektivní smlouva, odborové organizace působící v TPCA pro zaměstnance s vedením firmy dohodly.

Luboš Adámek | 30. 10. 2017 09:04

Zdravím všechny nespokojené s vyjednáváním. Jedinou možnost jak to ovlivnit, kterou máte, je vstoupit do odborů. Přesně jak to píše Ivo. Brblat u pivka nemá smysl. Cca 200 Kč měsíčně Vás finančně nepoloží. Čím víc nás bude, tím lépe.

Daniel | 25. 10. 2017 23:36

Ahoj, Ivane.
Tvůj příspěvek je jeden z mála soudných na odborových diskusích. I z mého pohledu momentálně odboráři riskují budoucnost nás všech a zejména OÚP se chovají jako banda pistolníků. Jestli jednou dojde někomu nahoře trpělivost, doufám, že před tou zamčenou branou s námi bude stát i Bíba. Ač sám nejsem členem odborů, KOVO mi bylo vždy nejbližší. Už proto, že kolektivní vyjednávání mělo vždy formu vyjednávání. Momentálně to má spíš formu jednostranného vydírání. Paradoxem je, že když jsou nespokojení zaměstnanci (v zastoupení odborů), můžou společnosti položit nůž na krk stávkou. Jestliže firma nebude s něčím souhlasit, páky nemá žádné. Možná naše názory nejsou úplně ve shodě, ale zaměstnaců, kteří nejsou spokojeni s aktuální politikou odborových organizací bude asi více, než my dva.
A pro tebe, Ivo, nenech se ovlivnit populistickou kampaní OÚP. Zastávej vlastní názory, tvoř svůj program a mysli na nás všechny i za deset let, ne jen příští rok.

Ivo Navalaný | 26. 10. 2017 09:28

Ahoj
děkuji za příspěvek. V první řadě, bych tě chtěl ujistit, že není cílem odborů v žádném případě zavřít tuto firmu. To by jsme šli proti základnímu principu. Odbory potřebují firmu a firma potřebuje odbory. Cílem nás, je zajistit co nejlepší pracovní podmínky pro Vás, ať už se to týká platů, či pracovního kalendáře, nebo podmínek na pracovišti.
Současné nároky jsou vyšší než v minulosti, ale je to taky vytvořeno prostředím kde žijeme. Nízká nezaměstnanost, růst mezd v okolních firmách v automotiv a ČR. Co se týká nástrojů firmy, tak společnost TPCA má nástroje jak řídit tuto firmu, má obchodní plán kam se dále chce ubírat atd. Není to o tom, že by si odbory duply a firma by se zalekla, takhle to nefunguje.
Jinak tě můžu ujistit že naše Kovácká odborová organizace stojí na jasných základech a máme svůj směr. Vždy budeme vystupovat a chovat se zodpovědně, seriozně k našim kolegům, partnerům a uvědomujeme si zodpovědnost za zaměstnance ne jen odboráře v TPCA. Každopádně, jsem rád, za tvůj názor, za to že ti není situace v TPCA lhostejná a věřím, že se brzo staneš našim členem. Tak budeš moct osobně ovlivňovat dění v naší organizaci a v TPCA.

Přeji ti příjemný den.

Ivo Navalaný

franc | 13. 10. 2017 12:58

Dobry den chtel jsem se zeptat proc nedomluvite se spolecnosti letni odstavku po ctvrtecni smene aby v patek mely zamestnanci jiz dovolenou patecni den totiz se kreje s odjezdy na dovolene vetsina je totiz od patka pak pripada v uvahu jen druhy tyden odstavky takze neni moc na vyber dekuji

Ivo Navalaný | 13. 10. 2017 14:57

Dobrý den

Ještě není znám kalendář na příští rok a také probíhající vyjednávání KS může zasáhnout do schématu kalendáře na příští rok. Zaznamenávám Váš podnět a budeme s tímto také pracovat.
Děkuji za dotaz.

Ivo Navalaný

Ivan | 10. 10. 2017 12:33

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc. Dost mě štve, že odborová organizace OÚP vyřvává o nízkých platech a hrozí stávkami, přitom je to ta mnohem lépe placená část řadových zaměstnanců. TM na údržbě bere to co výrobní TL, TL2 údržby víc, než výrobní GL (obdobně to platí pro skupiny TM). Chápu, že pro údržbářské pozice je třeba kvalifikaci, na druhou stranu - práce ve výrobě je více než dostatečně vykompenzována velkou fyzickou/psychickou zátěží, kterou (troufám si tvrdit) by lidé zvyklí pracovat offline dlouhodobě nesnesli (čest vyjímkám). V tomto světle nechápu podporu odborů OÚP lidmi z výroby (krátkozrakost?), že jsou schopni stávkovat, za jejich již tak vysoké platy oproti lidem z výroby. Možná by bylo zajímavé, udělat průzkum v TPCA, kolik lidí by přivítalo to, že by se platy (základní tarify) narovnaly. S těmito platy i ve výrobě by bylo rychle po stávce :-) Zajímavé by také bylo, jak by se k tomuto odbory OÚP postavily (pokud jim opravdu záleží na těch lidech z výroby, jak se kasají a ne jen na jejich mzdě). Co si o tom myslíte Vy?
Mimo dotaz bych Vám chtěl poděkovat za sdílení jasných informací lidem a za to, že jste se neuchýlili ke lživé kampani jako OÚP - informace na jejich stránkách jsou často k smíchu - viz . úryvek: " Ano, existují firmy, které odešly z ČR do pracovně levnějších destinací, jako jsou Bulharsko, Rumunsko aj., ale po 3 letech se odtud raději vrátily zpět a dodnes sčítají škody" - bohužel jaksi už "zapomněli" uvést příklady těch firem. Zodpovědné odbory by měly myslet i na budoucnost zodpovědných zaměstnanců, kteří - ano chtějí přidat, ale stojí nohama na zemi. Ne jako OÚP, které snědly včera to, co měly na zítra...
Díky, jsem s pozdravem.

Ivo Navalaný | 13. 10. 2017 14:53

Dobrý den
Děkuji za postřeh a podnět, jsem rád když někdo přemýšlí reálně, bohužel v dnešním světě lidé raději slyší pohádky a nereálné výkřiky do tmy, nemohu se jim divit, jsou na to zvyklí od politiků a přemýšlení přeci tolik bolí. Právě probíhá kolektivní vyjednávání, tak se nemohu vyjadřovat k práci a stylu prezentace kolegů. Ale mohu tady jednoznačně slíbit to, že naše odbory, se vždy chovali velmi seriozně a věřte mi, nemíníme na tom nic měnit. Není to asi populární styl, ale je to tradiční styl, který musí být zachován. Moc si vážím vašeho příspěvku. Děkuji za něj.
Přeji příjemný den.
Ivo Navalaný
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >>
Vyhrazujeme si právo smazat příspěvek uživatele, který v knize použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.

Odborový svaz Kovo při TPCA Průmyslová zóna Ovčáry Kolín 28002

123 456 789
kovo_odbory@tpca.cz